Hybrydowa pompa ciepła – poznaj jej zalety

Spis treści

Niezawodne, kompaktowe i przyjazne dla środowiska – dzięki nowej, innowacyjnej technologii pomp ciepła firmy Viessmann ciepło pochodzące z otoczenia może być szczególnie efektywnie wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia budynku.

Na przełomie 2021/22 firma Viessmann wprowadziła na rynek hybrydową pompę ciepła, która sprawia, że modernizowana instalacja centralnego ogrzewania nie musi wiązać się z koniecznością usunięcia starego źródła ciepła, jeśli jest ono wystarczająco sprawne i ekologiczne. Hybrydowa pompa ciepła typu powietrze-woda Vitocal 250-AH wyposażona jest w moduł sterowania (HIO) trzema różnymi sygnałami wyjściowymi do kotła, zarówno przez styk bezpotencjałowy on-off, sygnał 0-10 V oraz docelowo przez szynę komunikacyjną CAN-BUS w połączeniu z kotłami Vitodens na platformie E3.

Co to oznacza w praktyce? Inwestor nie musi pozbywać się prawidłowo pracującego kotła grzewczego. Niezależnie jaki jest to kocioł (elektryczny, gazowy, olejowy, bądź stałopalny dowolnej firmy) – może współpracować z pompą ciepła i w przypadku skrajnie mroźnych dni w roku, wspomagać podgrzew c.o. oraz c.w.u. W takim przypadku grzałka elektryczna nie będzie do niczego potrzebna, dlatego urządzenia fabrycznie nie są w nią wyposażone.

Super Babko, masz pytanie? Więcej informacji >>> tutaj.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.