Smog – jak z nim walczyć
Nowości

Smog – jak z nim walczyć

Wietrzenie mieszkania w czasie zwiększonego poziomu smogu to nic innego jak narażanie układu oddechowego na kontakt z toksynami. Czy można otwierać okna gdy pojawia się SMOG ? Czy to bezpieczne? Co z tzw. świeżym powietrzem i wietrzeniem mieszkań i domów ?

 Smog – jak z nim walczyć? Gdy zanieczyszczenia przekraczają ustalone normy, specjaliści radzą ograniczyć wychodzenie na zewnątrz – dotyczy to szczególnie osób starszych, małych dzieci i alergików. Okazuje się jednak, że również w mieszkaniu nie jesteśmy bezpieczni. Wystarczy otworzyć okno aby do naszego domu dostały się szkodliwe pyły, dlatego zaleca się powstrzymać od otwierania okien w czasie największego zanieczyszczenia. Co jeszcze możemy zrobić?

Okazuje się, że rośliny pomagają ograniczyć działanie smogu i wnikanie pyłów do mieszkania. Do roślin, które zwalczają zanieczyszczenia zaliczamy: Wężownice, Sansevieria trifasciata, Palma Areka, Chrysalidocarpus Lutescens oraz Epipremnum złociste, Epipremnum aureum. Rośliny te neutralizują smog, produkują tlen oraz usuwają toksyny.

Co można zrobić, by poprawić jakość powietrza w domu?

Na rynku dostępny jest również szeroki wybór rekuperatorów oraz urządzeń filtrujących powietrze w mieszkaniu. Rekuperacja to system służący do wymieniania zużytego, powietrza w domu na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła. Rekuperacja oczyszcza powietrze z wszelkich zanieczyszczeń i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okien. W przypadku smogu sprawdzają się również filtry HEPA, które potrafią zatrzymać 99,9 procent zanieczyszczeń znajdujących się w domowym powietrzu. Urządzenia te kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od funkcji które spełniają, wielkości powierzchni, którą mają oczyszczać, czy marki producenta. Wydatek taki warto jednak ponieść, zwłaszcza gdy mieszka się w miastach narażonych na smog.

Może Cię również zainteresować

zakup mieszkania

Wszystko co powinieneś wiedzieć decydując się na kredyt i zakup mieszkania

5 ciekawych książek dla miłośniczek przyrody!

Z czego zbudować eko dom?

Jak wybrać kocioł grzewczy?

czyste powietrze

Szybciej, prościej, przez internet! Zmiany w programie Czyste Powietrze

kot w domu

Kot w domu

Piernikowy zawrót głowy

Piernikowy zawrót głowy

Pies przyjaciel człowieka

Smog jest coraz częściej przyczyną raka

zakazy

Czy aktualne zakazy i obostrzenia są zgodne z konstytucją?

Wpływ księżyca na nasze życie | Czy jest duży?

Pies - super przyjaciel człowieka

Pies – super przyjaciel człowieka

Pomysł na pokój dziecka – drewniana skrzynka w roli głównej

JAK NIE ZMARNOWAĆ JEDZENIA W ŚWIĘTA

Pierwsza komunia: prezent praktyczny i w dobrym stylu

CSR CZYLI BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE

CSR CZYLI BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE

Dom przyjazny zwierzętom

Dom przyjazny zwierzętom

podróż samolotem przepisy

Jak spakować się na tygodniowe wakacje do bagażu podręcznego