Nowość: Stacja uzdatniania wody AQUASTILLA DUO od Viessmann

Spis treści

W ofercie internetowego sklepu Viessmann pojawiła się nowość – stacja uzdatniania wody AQUASTILLA DUO. To innowacyjne, kompaktowe urządzenie, które zmiękcza i filtruje wodę w całym domu.

Jakość wody ma znaczący wpływ na życie każdego człowieka. Receptą na rozwiązanie problemu twardej wody wodociągowej w domu jest zainstalowanie stacji uzdatniania wody. AQUASTILLA DUO to innowacyjne urządzenie od Viessmann, które kompleksowo uzdatnia wodę wodociągową w całym domu.

Pełny system kontroli nad jakością wody w Twoim domu

Stacja uzdatniania wody AQUASTILLA DUO została wyposażona w najbardziej zaawansowane funkcje panelu sterowania. Użytkownik ma do dyspozycji pełny system kontroli, który umożliwia monitorowanie i ustawianie parametrów pracy urządzenia. Obsługa panelu sterowania jest niezwykle łatwa i intuicyjna. Nowość od Viessmann oprócz złoża jonowymiennego dodatkowo zawiera jeszcze dwa inne złoża – węgiel aktywny i KDF55®, które redukują lub usuwają szkodliwy chlor, żelazo, siarkowodór, ołów, rtęć, magnez, chrom, bakterie, algi i grzyby. Eliminują także z wody nieprzyjemny zapach, pozwalając cieszyć się wodą o pożądanych przez użytkowników właściwościach. Dodatkowo czynnik KDF® wpływa na mikroorganizmy poprzez utworzenie rodników hydroksylowych oraz nadtlenków z różnych związków występujących w wodzie. Mają one niszczący wpływ na funkcje życiowe mikroorganizmów. Użycie KDF® przed granulowanym węglem aktywnym wydłuża czas życia węgla i chroni go przed rozwojem bakterii.

Zdrowie, higiena i duże oszczędności mieszkańców domu

Miękka woda uzyskana dzięki stacji uzdatniania wody to mniejsze wydatki na środki czystości, mniej awarii i kosztownych napraw urządzeń AGD. Uzdatniona woda wpływa korzystnie na kondycję skóry i włosów, a nawet – smak posiłków! Warto również pamiętać, że miękka woda podnosi sprawność procesu grzewczego i powoduje spadek kosztów ogrzewania. Ciepło nie musi bowiem pokonywać dodatkowej bariery w postaci osadu kamiennego powstałego w wyniku działania twardej wody. Dodatkowo, inteligentna optymalizacja pracy urządzenia przekłada się na ograniczenie zużycia soli oraz wody, co również przynosi oszczędności finansowe.

Nowoczesny, minimalistyczny design i łatwy montaż

Obudowa  AQUASTILLA DUO wykonana została z wytrzymałego i elastycznego tworzywa. Pełni ona funkcję zbiornika na sól i solankę. W jej wnętrzu zamontowana jest butla ze złożem jonowymiennym, węgiel aktywny i złoże filtracyjne KDF® oraz pływak kontrolujący poziom solanki w zbiorniku i zabezpieczający przed nadmiernym wypełnieniem. Dzięki zainstalowanemu zaworowi obejścia, czyli tzw. by-passowi, w łatwy i szybki sposób można podłączyć lub odłączyć zmiękczacz od istniejącej instalacji wodnej. Dodatkowo umożliwia on zmianę ustawienia przepływu wody w instalacji, tak by wpływała do niej wyłącznie woda po zmiękczaczu lub surowa.

Stacja uzdatniania wody AQUASTILLA DUO od Viessmann jest dostępna w sklepie internetowym >>> https://sklep-viessmann.pl/aquastilla-duo.html oraz w sieci salonów firmowych Viessmann na terenie całej Polski.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.