Minimalistyczny design a ogrzewanie. Poznaj kocioł kondensacyjny Vitodens 111-W

Spis treści

Pamiętacie urządzenia grzewcze, które lepiej było ukryć przed wzrokiem domowników? Wielkie piece z plątaniną rur zamknięte w domowej kotłowni? Zabudowane szafkami lub kotarami urządzenia w łazience lub kuchni? To już przeszłość! Designerskie kotły grzewcze to zupełnie naturalny element nowoczesnego mieszkania. I co najważniejsze – nie trzeba ich ukrywać! Przedstawiamy Vitodens 111 – W – intuicyjne w obsłudze, innowacyjne, kompaktowe urządzenie grzewcze o minimalistycznym wyglądzie, nowoczesnym designie i dużej wydajności.


„Less is more”, czyli minimalizm formy

Kiedyś urządzenia grzewcze (kotły węglowe lub gazowe) nie musiały być ładne – musiały być przede wszystkim efektywne. Rozwój technologii sprawił, że stały się bardziej kompaktowe, a ich wygląd bardziej nowoczesny, w niektórych przypadkach nawet designerski. Dzisiejsze kotły, na przykład Vitodens 111-W od Viessmann, zaprojektowane zostały tak, by można było bez problemu wkomponować je w każde pomieszczenie mieszkania lub domu. Vitodens 111- W cechują kompaktowe wymiary, niewielki ciężar i bardzo cicha praca. Dodatkowo, boczne odstępy serwisowe, wymagane przy innych kotłach, w przypadku Vitodens 111 – W są zbędne, ponieważ wszystkie przyłącza są dostępne od przo¬du urządzenia. Właśnie to czyni nowość od Viessmann szczególnie wygodną w serwisowaniu i obsłudze. Dodatkowo, urządzenie wyróżnia minimalistyczny, nowoczesny design oraz perłowo-białe, lakierowane wykończenie.


Mały wymiar, duże oszczędności

Dzisiejsze kotły kondensacyjne reprezentują nowoczesną technikę grzewczą – ich efektywna praca pozwala na znaczne oszczędności paliwa, a co za tym idzie zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Vitodens 111-W posiada ładowany warstwowo zasobnik c.w.u. ze stali szlachetnej, o pojemności 46 litrów. Zapewnia on komfort poboru ciepłej wody porównywalny z pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 150 litrów. Dzięki temu porównywalny jest z tradycyjnymi zbiornikami o 3-krotnie większej pojemności. Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej sprawia, że urządzenie sprawdzi sie zarówno w nowych mieszkaniach i domach jednorodzinnych o o małym zapotrzebowaniu na ciepło, jak i budynkach modernizowanych – o wyższych potrzebach cieplnych. W każdym przypadku kocioł kondensacyjny od Viessmann dopasuje się do zapotrzebowania na ciepło budynku, obniżając tym samym koszty ogrzewania.


Niezawodna i sprawdzona jakość

Vitodens 111-W, podobnie jak inne produkty Viessmann, został wyposażony w palnik MatriX-Plus. Konstrukcja zapewnia wysoką sprawność znormalizowaną rzędu 98% (Hs) i wyróżnia się długim okresem użytkowania oraz bezpieczną i efektywną pracą. W Vitodens 111-W zastosowano również układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro. Dopasowuje się on samodzielnie do wszystkich rodzajów gazu, dbając w ten sposób o czyste i efektywne spalanie. Podobnie, jak inne gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann, Vitodens 111 – W, został wyposażony w wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany ze stali szlachetnej. Technika ta zapewnia wysoką sprawność oraz bezpieczną i efektywną pracę kotła.


Jeszcze bardziej intuicyjna obsługa

Według raportu UKE z telefonu komórkowego korzysta 93,1 proc. Polaków, a przeszło 72,7 proc. deklaruje korzystanie z internetu. Aplikacja ViCare kompatybilna z systemem ogrzewania Viessmann to krok podwyższenia komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa właścicieli instalacji grzewczych. Pozwala na otrzymywanie informacji na temat aktualnego stanu pracy systemu grzewczego, programów czasowych dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz bezpośredni kontakt z lokalnym serwisantem Viessmann. Wbudowany w urządzenie duży, dotykowy wyświetlacz LED w formie designerskiego, czarnego panelu, pozwala na komfortowe sterowanie instalacjami grzewczymi z jednym bezpośrednim i / lub jednym mieszaczowym obiegiem grzewczym. Warto pamiętać, że samodzielne sterowanie urządzeniem grzewczym zwiększa jego wydajność!

Co więc wybrać decydując się na urządzenie grzewcze? Czy iść w stronę niezawodności i sprawdzonej przez lata jakości sprzętu? Czy kierować się wyglądem urządzenia – jego kolorem i designem? A może zwrócić uwagę na wymiary i głośność podczas pracy? A może wybrać Vitodens 111 – W i mieć to wszystko w jednym innowacyjnym urządzeniu grzewczym? Odpowiedź na te pytania zostawiamy już Wam!

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.