Jak nadać świątecznym dekoracjom drugie życie?

Spis treści

Drugie życie przedmiotów do dekoracji domu pozwala uniknąć namnażania się śmieci! Działania te są zgodne z ideą less waste, a często nawet z zero waste. Troszczysz się w ten sposób o środowisko. Świąteczne dekoracje również nie muszą odchodzić w zapomnienie tylko dlatego, że skończył się na nie sezon. Mogą służyć jako ozdoby salonu, tarasu czy pokoju dziecięcego.

Magia Świąt Bożego Narodzenia ma swoje źródło przede wszystkim w pięknym oświetleniu. W końcu jednak przychodzi moment, kiedy trzeba schować świąteczne dekoracje, stroiki, choinki. Jednak zaczarowane chwile mogą ci towarzyszyć przez cały rok, wystarczy że lampkom choinkowym nadasz nowy charakter i funkcję. Jednym z podstawowych sposobów na wykorzystanie lampek choinkowych jest doświetlenie wnętrza. Często lampy stanowią jedyne źródło światła w pomieszczeniu, dlatego sznury mniejszych światełek choinkowych mogą być dodatkowym źródłem światła.

Lampki choinkowe tworzą we wnętrzu przytulną i intymną atmosferę. Sprawdź, jak nadać drugie życie świątecznym dekoracjom.

Nowe zastosowanie lampek choinkowych

Lampki choinkowe nie muszą wracać po świętach do kartonu i do piwnicy. Można nimi ozdobić szczyt ramy łóżka w sypialni czy kanapy w salonie. W zależności od jej konstrukcji lampki mogą się trzymać same lub można je przywiązać wstążkami lub opaskami do kabli. W tym celu lepiej sprawdzą się światełka białe lub jednokolorowe.

Delikatne światło lampek będzie odpowiednie także do pokoju dziecięcego. Maluchy docenią jego blask, kiedy w nocy będą bały się ciemności, a starszaki wykorzystają do budowy bazy. Lampki pasować będą także do modnego tipi, tworząc przestrzeń do przeglądania książek i zabawy. Łańcuch może zawisnąć również pod sufitem i być używany w zastępstwie często zbyt mocnej lampy głównej. Przyda się podczas wieczornego wyciszania i przygotowywania do spania.

Łańcuch lampek wystarczy też włożyć do butelki lub słoika, aby stworzyć nowoczesny lampion. Te zasilane na baterie wystarczy tylko ułożyć w wybranym naczyniu. Można też zrobić otwór wiertłem do szkła, aby przeciągnąć przewód od lampek do stałego prądu. To ciekawa alternatywa dla klasycznego oświetlenia domowych pomieszczeń.

Niezwykłą dekorację wnętrz tworzą również łańcuchy lampek zawieszone pionowo za tiulową zasłoną. Oczywiście w taki sam sposób możesz ozdobić jedną z pustych ścian w pomieszczeniu. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie lampek choinkowych w charakterze… ścianki działowej. Świetliste łańcuchy rozwieś u sufitu, tak aby sięgały do podłogi – w ten sposób podzielisz wnętrze na strefy.

Światełka również mogą biec luźno, jak pnącza, po stole, półkach, meblach, oplatać balustradę, balkonowe barierki czy ramę łóżka w sypialni. Sposobów na wykorzystanie lampek choinkowych jest naprawdę dużo, jednak zawsze warto pamiętać o umiarze.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.