Dopłaty do fotowoltaiki 2023 – wniosek do 31 marca

Spis treści

Tylko do końca marca można składać wnioski o dopłaty do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd. Z dotacji w wysokości nawet 50% kosztów mogą skorzystać osoby fizyczne, które wytwarzają lub mają zamiar wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. Co powinnaś wiedzieć?

Program przeznaczony jest dla prosumentów rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną oraz na inwestycję łączoną – PV oraz magazyn ciepła, magazyn energii i system zarządzania.

Dotacja obejmuje panele fotowoltaiczne o mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW. W przypadku magazynu ciepła minimalna pojemność wynosi 20 dm³ (20 l), a dla magazynów energii elektrycznej jest to co najmniej 2 kW.

Można uzyskać do 6 000 zł dofinansowania przy montażu fotowoltaiki. Połączenie jej z magazynem energii i systemem zarządzania energią (EMS) podwyższa kwotę do 26 000 zł. Łączona instalacja fotowoltaiczna, pompa ciepła oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) to dopłata do 12 000 zł, natomiast dołączenie do tego zestawu magazynu energii i EMS do 31 000 zł.

Wnioski można składać w formie elektronicznej za pośrednictwem: https://gwd.nfosigw.gov.pl/

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.