Urządzamy pokój dla dziecka – typy i inspiracje

Spis treści
  1. Skandynawski minimalizm

Naturalne materiały, jasne kolory, minimalistyczne meble, drewniana podłoga. Styl skandynawski jest idealny do sypialni malucha – przytulny, pełen wdzięku, dla dziecka w każdym wieku. Meble zazwyczaj wykonane są drewna, pozostawione w naturalnym kolorze lub pomalowane na biało.

Charakterystyczne dla tego stylu są również naturalne tkaniny (len, bawełna) i wiklina. W aranżacjach tego typu stosuje się wiele różnych źródeł światła, a nie jedno górne. Ozdoby, zabawki i książki są idealnie dobrane kolorystycznie.

Zobaczcie kilka ciekawych projektów, którymi jesteśmy zachwyceni !

pinterest.com

pinterest.com
pinterst.com
  1. Pokój w stylu Montessori

Maria Montessori, twórczyni metody wychowania dzieci, dobitnie podkreślała, że “aby pomóc dziecku, musimy zapewnić mu środowisko, które pozwoli mu swobodnie się rozwijać”. Przestrzeń, w której przebywa dziecko musi więc być bezpieczna i w całości dostępna dla małego człowieka. Chodzi o to, by dziecko do wszystkich elementów wyposażenia swojego pokoju miało łatwy dostęp i mogło większość rzeczy wykonywać samodzielnie. Meble zamontowane są na maksymalnej wysokości 1 – 1,5 metra.

pinterest.com

W pokoju takim dominuje prostota. Naturalne materiały – drewno, wiklina, filc, bawełna. Jest dużo półek, koszy i pojemników na zabawki. W pokoju powinny znaleźć się: łóżko – najlepiej mobilne – w formie materaca, stół, lustro, półki na książki, szafa na ubrania dostępna dla dziecka, dywan lub mata do zabawy, dekoracje inspirowane naturą np. drzewa, zwierzęta oraz rośliny doniczkowe. 

pinterest.com
  1. Styl retro

Pokój dziecka w stylu vintage, wygląda jak żywcem przeniesiony ze starej fotografii. Zamiast nowych mebli – stare, odnowione, wyszukane na strychach lub pchlich targach. Drewniane lub metalowe łóżko, często z baldachimem. Wzorzyste tapety, ciemne kolory. Stare lub stylizowane na stare zabawki – np. wiklinowy wózek dla lalek, konik na biegunach, modele samolotów i retro samochodów. Łagodne, romantyczne oświetlenie w formie abażurów lub lampek nocnych.

pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com
pinterest.com

Potrzebujesz więcej inspiracji? Interesuje Cię inny styl? Zerknij na blogi prowadzone przez kobiety poświęcone remontom i drobnym naprawom.

Lejdi i remont: http://lejdiinderemont.pl/w-obiektywie

Piąty pokój: http://www.piatypokoj.pl/

Twoje DIY: http://www.twojediy.pl/category/rady-nie-od-parady/

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.