Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?
Eko Dom

Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?

Osad wokół kranu, zacieki na wannie, kamień na słuchawce prysznicowej… Znacie to? Problemy z twardą wodą spędzają sen z powiek wielu paniom domu, nie tylko przed świątecznymi porządkami. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć!

Problem twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych w Polsce. Zjawisko to jest wynikiem obecności w wodzie soli wapnia oraz magnezu. I chociaż wodę taką można bez obaw spożywać po przegotowaniu, negatywnie wpływa na m.in. na stan armatury, szkła, luster i ceramiki oraz żywotność sprzętów – pralki, zmywarki, czajnika czy urządzenia grzewczego. Oznaki twardej wody w domu bardzo łatwo zauważyć – to białe osady z kamienia w czajniku, na bateriach i na kabinie prysznicowej i jasne zacieki na naczyniach.Jakby tego było mało, twarda woda, wpływa również na końcowy efekt sprzątania – jony magnezu i wapnia, zawarte w wodzie użytej mycia, po wyschnięciu są widoczne na wielu powierzchniach pod postacią smug i zacieków.Twarda woda wpływa również na wygląd skóry i włosów – nie tylko je wysusza, sprawia także, że stosowane kosmetyki mniej pienią i słabiej działają. Tego już za wiele! Drogie Panie, czas zacząć działać!
Z twardą wodą można, oczywiście, walczyć doraźnie. Kamień można próbować usuwać kwaskiem cytrynowym, wodą z octem lub detergentami dedykowanymi do tego celu. Można również próbować im zapobiegać – często czyszcząc sprzęty lub przecierając do sucha kabinę prysznicową po każdej kąpieli.

fot. Viessmann
fot. Viessmann

 

Jest jednak sposób, który raz na zawsze wyeliminuje problem osadów, kamienia i nieestetycznie wyglądających zacieków. Mowa o domowej instalacji zmiękczania wody np. Aquahome firmy Viessmann. To praktycznie bezobsługowe urządzenia, których zadaniem jest wymiana znajdujących się w wodzie jonów magnezu i wapnia na bezpieczne dla naszej skóry i sprzętów – jony sodu. Urządzenia te gwarantuje nie tylko czystsze i bardziej błyszczące sztućce, szkło, lustra, armaturę oraz ceramikę. Oznacza również miękkie włosy i gładką w dotyku skórę po każdej kąpieli! Dodatkowo system tego typu wyłapuje zanieczyszczenia o średnicy do 20 mikrometrów, eliminuje nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawia smak i wygląd wody. Oznacza to, że wodę można pić bezpiecznie – prosto z kranu! To co, drogie Panie – czas zaplanować mały remont tuż po Wielkanocy?! 😉

Może Cię również zainteresować

ŚMIECI – I CO DALEJ?

Eko produkty do sprzątania

Pierwsze Forum Kobiet świadomych już za nami

Energia elektryczna za darmo? Jak pozyskać.

Przeciwsmogowe zabezpieczenie okien

Jak wybrać oczyszczacz powietrza do domu?

Warszawskie Forum Kobiet Mój Zdrowy Dom

Powietrzne pompy ciepła split

Jakie farby do wnętrz są bezpieczne dla zdrowia?

Forum Świadomych Kobiet

Jak obniżyć rachunki za prąd

Co daje miękka woda w łazience

Z czego zbudować dom energooszczędny