Modne rośliny domowych wnętrz

Modne rośliny domowych wnętrz
Spis treści

Zielone rośliny doniczkowe są wdzięcznym elementem aranżacji wnętrz. Ich subtelna, naturalna kolorystyka utrzymana w różnych tonacjach zieleni sprawia, że będą świetnie prezentować się w prostych jednobarwnych osłonkach, modnych koszach z trawy morskiej lub liści bananowca oraz w bogato zdobionych doniczkach.

Hitowe monstery

To obecnie bezsprzeczny numer jeden, jeśli chodzi o modne rośliny doniczkowe. Monstery na wiele lat zniknęły z domowych wnętrz, aby triumfalnie powrócić jako jeden z głównych elementów dekoracyjnych pomieszczeń.
Dziurawy liść monstery stał się kultową grafiką, która zdobi modne tapety, materiały i wszelkiego rodzaju dodatki, nie tylko domowe. Ale przejdźmy do głównego bohatera, czyli rośliny. Jest łatwa w uprawie, ale nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia. Ponieważ osiąga dość duże rozmiary, wymaga nieco większej przestrzeni.

Powracające do łask paprocie i aloesy

W latach 90-tych nie było domu ani mieszkania, w którym nie znalazłaby się choć jedna paprotka. Paprocie zachwycają swymi bujnymi zielonymi pióropuszami. Będą się pięknie prezentować zarówno ustawione na komodzie, jak i usytuowane w wiszących osłonkach. Aby dobrze rosły zapewnijmy im rozproszone światło i lekko wilgotne podłoże.
W domowej kolekcji modnych roślin doniczkowych nie może zabraknąć również aloesu. Nie tylko pięknie się prezentuje, zwłaszcza w towarzystwie kaktusów i innych sukulentów, ale również doskonale oczyszcza powietrze. Aloesowi należy zapewnić dużo światła. Nie lubią natomiast zbyt częstego i obfitego podlewania.

Popularny fikus benjamina
Również tej rośliny doniczkowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Fikus benjamina w naturalnym środowisku może wyrosnąć na duże drzewo. W domowych warunkach dorasta do około 2 m. Roślinę ustawny w jasny miejscu, nie powinno być ono jednak bezpośrednio nasłonecznione. Fikus benjamina uwielbia zraszanie liści, warto więc co jakiś czas zafundować mu delikatny prysznic.

Okazałe figowce lirolistne

Figowiec lirolistny (ficus lyrata) był hitem w domowych wnętrzach na początku lat 80-tych. Również i on wraca dziś do łask, i to ze wzmożoną siłą. Figowiec ten może stać się jedynym roślinnym bohaterem we wnętrzu. Ma piękne duże liście i dorasta do okazałych rozmiarów, dlatego warto zarezerwować dla niego przestronne miejsce. Roślina ta lubi dobrze nasłonecznione stanowisko. Aby pięknie rosła i dobrze się prezentowała, jej liście należy regularnie myć i zraszać.

Tropikalne palmy

Ożywią każde wnętrze i wprowadzą do niego trochę egzotycznego klimatu. Sprawdzą się bardzo dobrze w minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach, jak i w eklektycznych, pełnych przepychu pomieszczeniach. Lubią dużo rozproszonego światła. W ciepłe, letnie dni mogą dekorować przydomowe tarasy i balkony.

 

Modne rośliny domowych wnętrz
super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.