Jak urządzić mieszkanie pod wynajem? Poznaj 5 kroków.

Spis treści

Zakup mieszkania pod wynajem to inwestycja z ogromnym potencjałem, jednak jej przygotowanie to złożony proces. Jak urządzić cztery kąty pod wynajem, aby cieszyły oko, były funkcjonalne i przyciągały potencjalnych klientów? Odpowiedni remont i aranżacja mieszkania mogą okazać się kluczem do sukcesu. Podpowiadamy, jak to zrobić.

1. Zapomnij o własnym guście

Nie urządzasz mieszkania dla siebie, tylko dla przyszłych najemców. Odstaw emocje na bok i postaraj się nie kierować własnymi upodobaniami czy stylem. Postaraj skupić się na tym, aby efekt końcowy był jak najbardziej uniwersalny. Mieszkanie na wynajem to nie jest miejsce na realizowanie genialnych wnętrzarskich pomysłów. Najemca chętniej zamieszka w mieszkaniu, w którym zobaczy miejsce dla siebie i swojego gustu, niż w takim które przytłoczy go cudzą estetyką. powinno być funkcjonalne, proste, czyste i ładne.

2. Kim będzie Twój najemca?

Chcesz wynająć mieszkanie dla singla, pary, studenta czy młodej rodziny? Zastanów się, w jakich najemców możesz celować i jaki standard możesz im zapewnić. W ten sposób łatwiej będzie Ci wyobrazić sobie ich potrzeby i zaplanować aranżację poszczególnych pomieszczeń. Pomoże to także w znalezieniu odpowiednich granic budżetu inwestycji w przygotowanie lokalu na wynajem.

3. Postaw na neutralną kolorystykę ścian

Wynajmowana przestrzeń powinna być uniwersalna, zwłaszcza jeśli chodzi o kolor ścian. Najlepiej sprawdzą się neutralne biele, szarości czy beże, które rozjaśnią pomieszczenie i optycznie je powiększą. Biały kolor ścian to najlepszy pomysł w mieszkaniach przeznaczonych pod wynajem. Mieszkanie będzie wydawało się świeże, przestronne oraz wpasuje się w gusta najemców. Biel ścian nic nie narzuca, a wręcz zachęca do nadania miejscu prywatnego charakteru.

4. Funkcjonalny rozkład

Prosty i funkcjonalny rozkład jest ważniejszy niż wyszukane ozdoby czy gadżety. Zadbaj o to, żeby z mieszkania korzystało się intuicyjnie. Rozkład funkcji mieszkania powinien być wyczuwalny przez najemcę od razu. Świetnym zabiegiem jest wydzielenie w mieszkaniu konkretnych stref, niech w salonie zamieszka wygodna kanapa czy kameralny kącik jadalniany, a w sypialni toaletka lub biurko przeznaczone do pracy.

5. Skup się na urządzeniu kuchni

Przygotowując aranżację mieszkania pod wynajem należy skupić się również na urządzeniu łazienki. Atrakcyjna łazienka to sposób na szybszy wynajem. Celuj w minimalistyczną aranżację, estetyczne kafelki w stonowanych kolorach i trwałą armaturę. Z ogromnej oferty ceramiki łazienkowej wybierz tylko najbardziej podstawowe urządzenia – niekoniecznie z tej samej linii. Kluczem do oszczędności jest zmyślne i funkcjonalne połączenie różnych elementów.

A na koniec odpowiedz sobie szczerze na pytanie: czy sam zamieszkałbyś/zamieszkałabyś w tym mieszkaniu? 🙂

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.