Jak obniżyć rachunki za energię przed zimą?

Spis treści

Nadchodząca zima będzie dosyć trudna dla wielu polskich gospodarstw domowych z powodu wysokich kosztów ciepła i energii elektrycznej. Rachunki za energię szybują mocno w górę poważnie nadwyrężając domowe budżety. Nawet niewielkie inwestycje lub zmiana przyzwyczajenia związana z ogrzewaniem pomogą zmniejszyć rachunek lub poprawić sytuację grzewczą. Oszczędności należy szukać w zużyciu energii. Przed najbliższą zimą jest już za późno na wielkie inwestycje, ale nie można wyłącznie czekać na spadek temperatur z założonymi rękami.

Z pomocą w zakresie energetyki przyszło Forum Energii, które opublikowało raport „Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?”. Eksperci wyliczają w nim ponad 30 sposobów na zaoszczędzenie energii, a tym samym obniżenie rachunków za prąd. W raporcie są zaproponowane działania zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla zarządców domów wielorodzinnych.

Eksperci przekonują, że wprowadzając do swoich domów kilka drobnych zmian za niewielkie pieniądze, można ograniczyć zużycie energii o około 36 do nawet 60 procent! Kluczowe są oszczędności w zakresie ogrzewania, ponieważ pozycje te stanowią około 80 procent rachunku za energię.

Niższe rachunki za prąd. Jak to zrobić?

  • uszczelnienie drzwi i okien,
  • izolacja nieużytkowanego poddasza,
  • obniżenie temperatury w nieużytkowanej części budynku,
  • zamontowanie ekranów zagrzejnikowych,
  • zastosowanie zaworów i głowic termostatycznych przy kaloryferach,
  • optymalne używanie pralki,
  • branie szybkich pryszniców zamiast długich kąpieli w wannie,
  • wymiana tradycyjnych żarówek LED.

Super Babko, kompleksowa termomodernizacja jest kosztownym i czasochłonnym rozwiązaniem. Zacznij od małych rzeczy, od realizacji łatwiejszych i tańszych zadań, które odciążą domowe budżety jeszcze przed nadchodzącą zimą.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.