Fotowoltaika w domu = efekt z prędkością światła… słonecznego!

Spis treści

Rachunki za energię elektryczną stale rosną, ale dlaczego? Po pierwsze, coraz więcej urządzeń staje się w naszym życiu wręcz niezbędnych! Większość z nich do działania potrzebuje energii elektrycznej. Drugą kwestią jest wzrost cen energii elektrycznej. Prąd już od dawna niestety nie należy do najtańszych, a podwyżki jeszcze bardziej obciążają nasz domowy budżet. Rozwiązanie? Fotowoltaika! 

Instalacja fotowoltaiczna, w zależności od jakości jej składowych i warunków pracy, może wyprodukować rocznie 950 – 1000 kWh z jednego kilowata. Sumując, więc zużycie energii na bazie rachunków za energię łatwo oszacować wymaganą moc instalacji. Dzięki fotowoltaice, możliwe jest uzyskanie niezależności od dynamicznie rosnących cen energii, oszczędności na rachunkach, a nawet wzrost wartości nieruchomości! Inwestor zyskuje proekologiczny wizerunek no i pełną satysfakcję!

To również powody, dla których Pani Dorota zdecydowała się na modernizację swojego domu i inwestycję w instalację fotowoltaiczną! 

Opłaty za prąd stanowiły duże obciążenie domowego budżetu. Specjaliści prognozują, że ceny energii elektrycznej mają poszybować jeszcze bardziej w górę. Istnieje jednak sposób, dzięki któremu możemy uniknąć wysokich opłat za prąd! To instalacja fotowoltaiczna. To właśnie powód dla którego zdecydowałam się na taką inwestycję w swoim domu. – mówiła Pani Dorota, właścicielka domu w Krakowie.

Dom Pani Doroty 

Dom Pani Doroty o powierzchni użytkowej 100m2 zlokalizowany jest w Krakowie. Dach budynku jest dwuspadowy, kryty blachodachówką falistą i kącie nachylenia 40o. Budynek jest ogrzewany za pomocą kotła kondensacyjnego Vitodens 333-F. Ciepło w pomieszczeniach jest przekazywane za pomocą uniwersalnych grzejników płytowych  Viessmann typu PLAN VK, a łazience za pomocą grzejników łazienkowych.  

Instalacja fotowoltaiczna  

Prawidłowo dobrana instalacja PV powinna produkować energię, którą budynek jest w stanie skonsumować w skali roku. Dom Pani Doroty został wyposażony w instalację fotowoltaiczną skierowaną na południe, o mocy 5,27 kWp opartej o falownik Huawei o mocy 5kW, 5 optymalizatorów mocy Tigo oraz 17 modułów Vitovolt 300 M310 PD o mocy 310 Wp, wykonanych w technologii monokrystalicznej PERC. Wśród zalet modułów można wymienić:

  • wysoką jakość połączoną z atrakcyjną ceną 
  • odporność na działanie czynników atmosferycznych, co zapewnia niezawodną eksploatację 
  • możliwość podglądu uzysku z instalacji przez Internet, m.in. na urządzeniach mobilnych 
  • 12-letnią gwarancję 

Niewielki ciężar urządzeń i gotowe wtyki sprawiają, że montaż modułów fotowoltaicznych Vitovolt 300 na dachu jest łatwy i bezproblemowy. Tak też było u Pani Doroty! 

Nie było mnie tylko trzy dni, a ekipa instalatorów uporała się z montażem instalacji fotowoltaicznej na dachu mojego domu.Efekt z prędkością światła… słonecznego! Teraz każdego dnia mogę cieszyć się z oszczędności, komfortu mieszkania i co najważniejsze – dokładać swoją cegiełkę do zdrowia naszej planety. Pamiętajcie, czysta energia wraca! – mówiła Pani Dorota 

Jak obniżyć koszty inwestycyjne? 

Pani Dorota mogła obniżyć koszty inwestycyjne swojej instalacji, dzięki dotacji z programu „Mój Prąd” w wysokości 5 tysięcy złotych oraz dzięki uldze termomodernizacyjnej. Rozpoczęcie > nowego naboru < planowane jest od 1 lipca br.

Jako użytkownik paneli fotowoltaicznych mogłam złożyć wniosek  o dotację „Mój prąd”, która pozwoli obniżyć koszty instalacji. Ułatwieniem ze strony państwa jest również ulga podatkowa dla osób fizycznych. To kolejne powody do podjęcia decyzji o modernizacji. – mówiła Pani Dorota 

Dzięki instalacji fotowoltaicznej, Pani Dorota już nie musi martwić się o podwyżki cen energii elektrycznej, na bieżąco zyskuje oszczędności oraz dołożyła swoją cegiełkę do budowy naszej ekoplanety! Fotowoltaika przyniosła efekt z prędkością światła… słonecznego! Czyż to nie inspirujące? 

Co jeszcze może poprawić jakość życia w budynku? 

W budynku Pani Doroty znajduje się również oczyszczacz powietrza HL-OP-15, który również może zdecydowanie poprawić jakość życia. Oczyszczacz wyróżnia m.in. 6-stopniowy system filtracji, który dzięki zastosowaniu filtra fotokatalitycznego, pozwala skutecznie eliminować m.in. alergeny, dym papierosowy i inne nieprzyjemne zapachy. Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 jest także wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi PM 2,5, funkcję AUTO dostosowującą pracę urządzenia do jakości powietrza w danym pomieszczeniu oraz funkcję SILENT, redukującą prędkość wentylatora dla zapewnienia jego maksymalnie cichej pracy nocą. 

Ty również możesz zadbać o modernizację Twojego domu, wejdź >>> tutaj i dowiedz się więcej na temat darmowej energii słonecznej do produkcji prądu za pomocą instalacji fotowoltaicznej.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.