Eko produkty do sprzątania

Spis treści

Eko produkty czystości nie degradują środowiska, nie wydzielą szkodliwych dla zdrowia gazów i możesz je wykonać samodzielnie w domu. Niezastąpiony w roli naturalnego środka czystości będzie płyn lub pasta sporządzona na bazie octu i sody oczyszczonej. Sprawdzi się m.in. podczas czyszczenia wanny i umywalek (0,5 szklanki sody oczyszczonej + 2-3 łyżki octu). Sodę wykorzystasz także m.in. do czyszczenia piekarnika (1 szklanka sody oczyszczonej+ 2 łyżeczki soli + nieco gorącej wody do zrobienia pasty), a ocet do czyszczenia luster i szyb (1 łyżeczka octu + 0,5 l ciepłej wody).

Jeśli jednak nie masz weny do przygotowywania domowych preparatów, naturalne środki do sprzątania możesz zamówić w internecie. Znajdziesz tam niemal wszystko. Począwszy od 100% roślinnego ekologicznego płynu czyszczącego do WC, który nie zawiera żadnych surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych i barwników, surowców modyfikowanych genetycznie, alergenów, wybielaczy optycznych, tłuszczów zwierzęcych ani innych surowców pochodzących z martwych zwierząt, przez przyjazne dla środowiska wielofunkcyjne płyny czyszczące i odtłuszczające, po biodegradowalne, wykonane z celulozy i bawełny bio zmywaki. Co ciekawe, w brew pozorom eko produkty do sprzątania wcale nie są droższe od tradycyjnych detergentów.


Ekologiczne sprzątanie w kuchni i łazience zapewni również specjalna gąbka czyszcząca, która nie wymaga stosowania żadnych środków czystości. Dzięki specjalnej strukturze po zmoczeniu w wodzie twardnieje, dzięki czemu przebije się przez każdy rodzaj brudu. Wystarczy lekko przetrzeć nią czyszczoną powierzchnię.
Ciekawym rozwiązaniem są również ekologiczne orzechy piorące, którymi zastąpisz chemiczne kapsułki i proszki do prania. Posiadają one naturalną zdolność do pienienia w kontakcie z wodą, usuwają nawet tłuste zabrudzenia, a przy tym mają naturalne własności antybakteryjne. Orzechy piorące są szczególnie polecane do prania ubrań alergików i małych dzieci. To produkt biodegradowalny, w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

Eko produkty do sprzątania
super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.