Eko produkty do sprzątania
Eko Dom

Eko produkty do sprzątania

Już nie tylko w trosce o środowisko, ale również zdrowie naszych najbliższych, sięgamy coraz chętnie po eko produkty. Jednym z nich są ekologiczne środki czystości. Standardowe preparaty czyszczące, jakie znajdziemy w każdym sklepie to sama chemia. Możemy ją zastąpić naturalnymi składnikami, które równie skutecznie poradzą sobie z uporczywym brudem. Eko produkty do sprzątania sprawdzą się podczas czyszczenia każdej powierzchni w domu.

Eko produkty czystości nie degradują środowiska, nie wydzielą szkodliwych dla zdrowia gazów i możesz je wykonać samodzielnie w domu. Niezastąpiony w roli naturalnego środka czystości będzie płyn lub pasta sporządzona na bazie octu i sody oczyszczonej. Sprawdzi się m.in. podczas czyszczenia wanny i umywalek (0,5 szklanki sody oczyszczonej + 2-3 łyżki octu). Sodę wykorzystasz także m.in. do czyszczenia piekarnika (1 szklanka sody oczyszczonej+ 2 łyżeczki soli + nieco gorącej wody do zrobienia pasty), a ocet do czyszczenia luster i szyb (1 łyżeczka octu + 0,5 l ciepłej wody).
Jeśli jednak nie masz weny do przygotowywania domowych preparatów, naturalne środki do sprzątania możesz zamówić w internecie. Znajdziesz tam niemal wszystko. Począwszy od 100% roślinnego ekologicznego płynu czyszczącego do WC, który nie zawiera żadnych surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych i barwników, surowców modyfikowanych genetycznie, alergenów, wybielaczy optycznych, tłuszczów zwierzęcych ani innych surowców pochodzących z martwych zwierząt, przez przyjazne dla środowiska wielofunkcyjne płyny czyszczące i odtłuszczające, po biodegradowalne, wykonane z celulozy i bawełny bio zmywaki. Co ciekawe, w brew pozorom eko produkty do sprzątania wcale nie są droższe od tradycyjnych detergentów.


Ekologiczne sprzątanie w kuchni i łazience zapewni również specjalna gąbka czyszcząca, która nie wymaga stosowania żadnych środków czystości. Dzięki specjalnej strukturze po zmoczeniu w wodzie twardnieje, dzięki czemu przebije się przez każdy rodzaj brudu. Wystarczy lekko przetrzeć nią czyszczoną powierzchnię.
Ciekawym rozwiązaniem są również ekologiczne orzechy piorące, którymi zastąpisz chemiczne kapsułki i proszki do prania. Posiadają one naturalną zdolność do pienienia w kontakcie z wodą, usuwają nawet tłuste zabrudzenia, a przy tym mają naturalne własności antybakteryjne. Orzechy piorące są szczególnie polecane do prania ubrań alergików i małych dzieci. To produkt biodegradowalny, w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

Może Cię również zainteresować

Energia elektryczna za darmo? Jak pozyskać.

Powietrzne pompy ciepła split

Pierwsze Forum Kobiet świadomych już za nami

Jakie farby do wnętrz są bezpieczne dla zdrowia?

Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?

Forum Świadomych Kobiet

Co daje miękka woda w łazience

Z czego zbudować dom energooszczędny

Przeciwsmogowe zabezpieczenie okien