Domowe ciepło w mroźne dni

Spis treści

Modernizacja systemu ogrzewania jest możliwa nawet w starych budynkach. Jednym z takich przykładów jest dom z lat 30-tych, w który postanowili zainwestować Kasia i jej mąż. Po kilkumiesięcznym remoncie postanowili się wprowadzić i resztą prac wykonywać na bieżąco. Wkrótce po przeprowadzce rozpoczął się sezon grzewczy, którego koszt – 9000 zł, zaskoczył właścicieli.

Kasia z mężem postanowili wykonać bilans cieplny domu, który wskazał najbardziej problematyczne miejsca. Po wymianie okien i dociepleniu dachu nadszedł czas na termoizolację ścian i wymianę starego kotła który mimo pracy na pełnej mocy i związanego z tym wysokiego rachunku nie był w stanie zapewnić komfortowej temperatury we wszystkich pomieszczeniach.
Pracę nad modernizacją kotłowni inwestorzy powierzyli ekspertom z firmy Viessmann. Po zapoznaniu się z bilansem cieplnym domu i potrzebami inwestorów zaproponowali oni wymianę pieca na kondensacyjny kocioł gazowy nowej generacji z wbudowanym zasobnikiem wody użytkowej. Inwestycja przyniosła szybkie korzyści. W pierwszym miesiącu po wymianie kotła (ściany nie były jeszcze wtedy docieplone) wysokość rachunków za gaz zmniejszyła się o 30%.

Zapytać eksperta o dobór systemu grzewczego możesz tu lub skorzystać z konfiguratora

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.