4 pomysły na ozdoby wielkanocne. Zrób to sama.

Spis treści

Święta wielkanocne mają szczególny klimat, zapowiadają nowy początek i odrodzenie. Są też idealnym pretekstem do pomysłowych zajęć w domu. Przygotowania do Wielkanocy mogą być frajdą dla całej rodziny i sposobem na kreatywnie spędzony czas. Przygotowaliśmy 4 pomysły na ozdoby wielkanocne DIY (Zrób to sam). Pomogą wprowadzić Ci świąteczny klimat i wiosenny nastrój do twoich wnętrz.

Planując dekoracje musimy zwrócić uwagę na symbole, jakie wiążą się z Wielkanocą. Na przykład jajka i pisanki – symbolizują odrodzenie, nadzieję i nowy początek. Do tego warto pamiętać o zającach, kurczakach, koszykach, ale także o motywach roślinnych takich jak bazie, tulipany, żonkile czy rzeżucha. Wszystkie te motywy można śmiało włączyć do wielkanocnych dekoracji zwracając uwagę na odpowiednią kolorystykę: zieleń, neutralne beże czy pastele.

1. Serwetka zając

Idealna dekoracja na wielkanocny stół. Do jej wykonania potrzebna jest materiałowa serwetka oraz ugotowane na twardo jajko. Serwetkę obwiązujemy wokół jajka, tak aby jej końce przypominały uszy zająca. Na jajku można dodatkowo narysować buzię zająca. Całość umieszczamy na zastawie stołowej. Piękne, proste, a jakże efektowne.

Zdjęcie: Stock

2. Wielkanocne drzewko

Wielkanocne jajka na drzewie w ogrodzie to znak radości. Może je także zamocować na świeżo ściętych gałązkach czy baziach ustawionych w wazonie. Taka dekoracja nie wymaga wiele pracy. Możemy wykorzystać gotowe jajka styropianowe lub pomalować wydmuszki i zamocować w nich wstążkę do powieszenia. Pro tip: Aby wstążka utrzymała jajko, jej końce związujemy z kawałkiem wykałaczki, zapałki lub patyka i wtykamy w otwór wydmuszki. Dzięki temu sznurek nie wysunie się, a jajko będzie stabilnie wisieć.

Zdjęcie: Stock

3. Wielkanocny wianek

Coraz większą popularnością cieszą się też wielkanocne stroiki w formie wieńców, zawieszane na drzwiach lub oknach na wzór tych bożonarodzeniowych. Z czego robione są takie ozdoby wielkanocne? Jako baza świetnie sprawdzą się gałązki bazi czy wikliny, a w nie można wpleść dosłownie wszystko, co kojarzy się nam z wiosną – kawałki trawy, drobne, żółte kwiaty, kolorowe jajka czy pastelowe ptasie piórka.

Zdjęcie: Stock

4. Papierowa girlanda z zającami

Do jej wykonania wystarczą ozdobne papiery w pastelowych kolorach, brązowy sznurek, małe spinacze, klej, nożyczki i pompony z waty. Z papieru wycinamy kształt króliczka i przyklejamy lub przypinamy go do sznurka. Pompon przyklejamy jako ogonek. Można go wykonać samodzielnie, bądź kupić już gotowy. Wielkanocna girlanda świetnie będzie wyglądać jako dekoracja dziecięcego pokoju.

Zdjęcie: Stock

Wszystkie z prezentowanych dekoracji są proste do wykonania, niedrogie, a przy tym efektowne. Z pewnością pomogą wprowadzić świąteczny klimat do wnętrz i zachwycić niejedno oko.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.