Zdalne sterowanie instalacją grzewczą

Spis treści

Planujesz wyjazd do rodziny, wakacje pod palmami lub po prostu weekendową wycieczkę?? Mając nowoczesny system ogrzewania oraz aplikację ViCare Viessmann, będąc nawet tysiące kilometrów od domu sprawdzisz działanie ogrzewania, ustawisz pożądaną temperaturę pomieszczeń, a w razie awarii szybko zorganizujesz pomoc serwisową.

Oszczędność

Bezobsługowe urządzenia grzewcze, takie jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła, mają jedną bardzo ważną zaletę odróżniającą je od innych sposobów ogrzewania domu – możesz samodzielnie sterować ich pracą. Temperatura w domu będzie taka, jaka w danym momencie Ci odpowiada, a woda podgrzana wtedy, kiedy jej potrzebujesz. Wystarczy, że określisz swoje preferencje by instalacja grzewcza je zapamiętała i zastosowała.

Kolejną korzyścią z używania bezobsługowych urządzeń grzewczych są oszczędności związane z energią cieplną. Urządzenia pracują tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, a w związku z tym zmniejszają rachunki. Odpowiednio ustawiony system dopasuje temperaturę pomieszczeń do faktycznych potrzeb – wyłączy ogrzewanie pod nieobecność domowników lub przejdzie na ogrzewanie w trybie ekonomicznym.

Zdalne sterowanie

System zintegrowany jest z aplikacją mobilną ViCare, więc do sterowania ogrzewaniem wystarczy smartfon połączony z Internetem. Dzięki temu możesz z dowolnego miejsca na świecie zmienić ustawienia instalacji, a nawet kontrolować, czy podczas twojej nieobecności nie nastąpiła awaria. System ogrzewania połączony z aplikacją ViCare to rozwiązanie idealne nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również do domków letniskowych i pensjonatów. Wyobraź sobie taki scenariusz: jeszcze w drodze pożądaną temperaturę domku i podgrzewasz wodę dla całej rodziny, a gdy dojeżdżacie w środku jest już miło i ciepło. Piękne, prawda?

Aplikacja ViCare dba również o bezpieczeństwo systemu. Możesz jednym rzutem oka ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne działanie instalacji. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, a przy kolorze czerwonym, gdy instalacja zgłasza usterki w pracy, wyświetlany jest automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub jej Partnera. W przypadku wykrytych przez system nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie do autoryzowanego serwisu Viessmann. Zapewnia to bezpieczeństwo i oszczędność czasu w razie problemów.

Aplikacja ViCare jest użyteczna w połączeniu z instalacją grzewczą Viessmann z dostępem do Internetu lub w połączeniu z modułem WLAN Vitoconnect100.

Jednymi z urządzeń współpracujących z ViCare są nowe kotły kondensacyjne: Vitodens 100-W i Vitodens 111-W to kompaktowe, ciche urządzenia, które sprawdzą się w domach i mieszkaniach, w których konieczna jest modernizacja systemu grzewczego. Więcej informacji o tej atrakcyjnej cenowo ofercie znajdziecie tu.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.