Wygładzanie ścian bez pyłu
Dom i ogród

Wygładzanie ścian bez pyłu

Aby uzyskać efektowne, gładkie niczym tafla szkła ściany konieczne jest ich wygładzenie. W tym celu stosuje się gładź gipsową. Jednak gładź gładzi nierówna. Jeśli zależy nam na czystym i szybkim ukończeniu prac remontowych, warto wybrać gładź bezpyłową.

Wygładzanie ścian kojarzy nam się z uciążliwym pyłem, powstającym podczas szlifowania powierzchni. Jego uciążliwość polega na tym, że jest go dużo i jest wszędobylski – trafia nawet do najmniejszych zakamarków pomieszczenia. Sprzątanie wnętrza po wygładzaniu ścian często rujnuje całą radość z efektu, jakim są wymarzone gładkie powierzchnie, idealne np. pod cienką tapetę czy farbę. Jest jednak na to sposób – gładź bezpyłowa.

Gładź bezpyłowa to produkt przeznaczony do wygładzania powierzchni ścian, jednak w przeciwieństwie do standardowych gładzi, po jego nałożeniu nie ma konieczności szlifowania powierzchni. Efekt idealnie gładkich ścian uzyskuje się poprzez zacieranie i wygładzanie na mokro.
Jak to się robi?
Rozrobiony według instrukcji producenta produkt nanosi się na powierzchnię ścian pacą do gładzi ze stali nierdzewnej. Wcześniej ściany należy zagruntować, a większe ubytki, np. dziury po gwoździach, uzupełnić masą szpachlową. Grubość nanoszonej warstwy gładzi powinna być zbliżona na całej ścianie.
Gdy gładź bezpyłowa pokrywa już ścianę możemy przystąpić do wstępnego wyrównania powierzchni – polega ono na wykonywaniu ruchów pacą w taki sposób, aby gładź została równomiernie i w miarę gładko rozprowadzona po powierzchni ściany. Następnie należy odczekać kilka minut i wykonać test, który pozwoli nam określić czy gładź można już zacierać na mokro. Jest on bardzo prosty – wystarczy przyłożyć rękę delikatnie do ściany. Gdy materiał przywiera do palców, oznacza to, że nie nadaje się do zacierania. Wówczas należy odczekać kolejne minuty i ponowić próbę. Gdy dłoń po dotknięciu ściany pozostaje czysta – materiał nie przywiera do niej – można rozpocząć zacieranie na mokro. W tym celu potrzebna będzie np. paca gąbkową. Zwilżoną gąbką zacieramy powierzchnię wykonując koliste ruchy. Po wygładzeniu na mokro należy odczekać aż powierzchnia zmatowieje. Następnie wykonuje się ostateczne wygładzanie powierzchni nierdzewną szpachlą fasadową, nazywaną też lizakiem do gładzenia 🙂
W ten sposób otrzymujemy gładkie ściany bez szlifowania i gipsowego kurzu! Ponadto wszystkie prace mamy wykonane w ciągu jednego dnia!

Może Cię również zainteresować

Wymiana pieca – jak podejść do tematu?

Styl Boho we wnętrzach

Dom murowany czy szkieletowy

Jak wykonać domową galerię obrazów?

Las w słoiku – nawet nie wiesz jakie to proste!

Co na ścianę w kuchni?

Modne rośliny domowych wnętrz

Praktyczna łazienka

Ściana z cegły we wnętrzu

Zielona energia – co to jest?

Pomysł na pokój dziecka – drewniana skrzynka w roli głównej

Jak wybrać kolor farby do salonu czy sypialni?

Montaż sztukaterii, czyli sposób na efektowne ściany i sufity

Program Czyste Powietrze, czyli dofinansowanie na termomodernizację domu

Jak urządzić domowe biuro

Ściany działowe pilnie potrzebne

Modne i praktyczne meble ogrodowe

Sposób na gładkie ściany

Jak chłodzić wnętrza domu bez ponoszenia wysokich kosztów??

Jak wybrać wiarygodnego dewelopera? Na co zwrócić uwagę?

Przegląd i konserwacja instalacji grzewczej. Dlaczego warto robić to regularnie ?

Kosze z liści palmowych i trawy morskiej – modny dodatek we wnętrzach

Poznaj wnętrzarski hit, czyli styl pałacowy w nowej odsłonie

Sposoby na nowoczesną łazienkę

Zmień swoje wnętrze na wiosnę. Zacznij od kwiatów

Jak zaprojektować gościnny dom

Wianek na stół Bożonarodzeniowy wykonany metodą wicia

Jak przygotować własną rozsadę

Podłoga od nowa – modne panele winylowe

Mała łazienka – sprawdzone pomysły

Dom jaśnie oświetlony

Jak układać mozaikę?

Wiosenna pielęgnacja róż