Wakacyjna Strefa Talentów Viessmann, czyli ECO Summer Camp 2021 w Pobierowie

Spis treści

Nuda w wakacje? Nie tym razem! Właśnie zakończył się pierwszy ECO Summer Camp w Pobierowie i w Pucku, czyli ekologiczno – sportowy obóz dla dzieci organizowany przez Viessmann, Fundację „Świadomi Klimatu”, Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”.  Zapraszamy na relację z tego wspaniałego wyjazdu.

W tym roku firma Viessmann postanowiła zorganizować letnie obozy dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologiczno – sportowej. W obozie uczestniczyła ponad setka obozowiczów: dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat oraz 40 osób w Strefie Rodziny: rodziny wielodzietne, rodziny w ramach programu Asystent Dziecka Niepełnosprawnego, kadra oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Stowarzyszeniem. Uczestnicy wyjazdu podczas 10-dniowego turnusu realizowali autorski program wychowawczy dający możliwość aktywnego wypoczynku, treningu umiejętności społecznych oraz propagowania wiedzy o klimacie i ochronie środowiska. Nauka podstaw zero waste i recyclingu w codziennym życiu, wiedza o przeciwdziałaniu niskiej emisji, sadzenie drzew, warsztaty artystyczne, karaoke, udział w pochodach, nauka żeglowania, ogniska, wieczory filmowe to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników letniego obozu ECO Summer Camp w Pobierowie.

Co konkretnie przygotowaliśmy dla uczestników ECO Summer Camp? W każdym dniu oprócz działań stałych typu posiłki, pobudka, rozgrzewka, codzienne pod patronatem Firmy Viessmann i Fundacji „Świadomi Klimatu” odbyły się zajęcia związane z ekologią. Podczas obozu odbywały się warsztaty ekologiczne i zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których dzieci wykonywały zabawki oraz instrumenty muzyczne z butelek i pojemników typu PET. Obyły się również warsztaty eko – mody z materiałów, z odzysku. W ramach akcji sprzątanie świata – w lesie, w którym biwakowali obozowicze, w ciągu godziny udało się im uzbierać ponad tonę śmieci. Odbyły się również zajęcia artystyczno – ekologiczne, na których dzieci uczyły się robić domki i poidełka dla owadów. Podczas obozu miały miejsce również konkurs plastyczny pod hasłem „Pozostaw ten świat trochę lepszym niż go zastałeś” oraz eko – gra leśna, podczas której uczestnicy na wyznaczonej trasie mieli do wykonania zadania ekologiczne np. segregacja śmieci na czas, dopasowanie ilości lat do danego odpadu, wykonanie instrumentu muzycznego. Uczestnicy zajęli się również produkcją ekologicznej reklamy (przygotowanie, nagranie, montaż) reklamy dotyczącej świadomości klimatycznej pt. „Świadomi Klimatu”. Codziennie młodzi uczestniczyli w zajęciach z socjoterapii. W ramach nurtu porozumienie bez przemocy – uczestnicy uczyli się pracy zespołowej, mediacji oraz rozwiązywania konfliktów. Za każde zadanie przyznawane były „Eko Talenty”. Podczas obozu udało się zorganizować także dwie dłuższe wycieczki – do Trzęsacza oraz Międzyzdrojów.

Po dziesięciu dniach wspaniałej zabawy, trudno było rozstać się z koleżankami i kolegami poznanymi podczas ECO Summer Camp 2021. Największą nagrodą dla organizatorów, opiekunów oraz wszystkich osób zaangażowanych w projekt jest to, że dzieci wróciły do domów zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte – z przekonaniem, że za rok z chęcią znów pojadą na obóz organizowany przez Viessmann. Relacje z codziennych aktywności obozowiczów można znaleźć >>> tutaj. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z obozu dla dzieci i młodzieży organizowanego przez firmę Viessmann, Fundację Świadomi Klimatu, Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.