Nakrycie stołu, czyli must have na przyjęcie w ogrodzie

Spis treści

Ciepłe dni i wieczory sprzyjają organizowaniu imprez na świeżym powietrzu, a przyjęcie w ogrodzie to znakomity pomysł na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół, ale także pretekst do uwolnienia swojej fantazji i kreatywności w kwestii dodatków do wystroju miejsca, w którym odbędzie się biesiada. Jakie akcesoria uświetnią każde garden party? Zobacz, jak przygotować udaną imprezę!

Zarówno w domu, jak i w ogrodzie, najważniejszy na przyjęciu (oczywiście poza gośćmi!) jest stół. Przy nim nie tylko jemy, ale też toczymy dyskusje, śmiejemy się i żartujemy. Zanim zabierzemy się za przygotowanie menu, warto przemyśleć jego ustawienie i wielkość.

Wprawdzie garden party to luźna impreza, a nie tylko siedzenie przy stole i jedzenie, to jednak każdy z gości powinien mieć swoje miejsce. Szykując przyjęcie w ogrodzie na dużą liczbę osób, musisz pamiętać o tym, by zapewnić każdemu wygodne miejsce do siedzenia. Stół o odpowiednich wymiarach, a także fotele lub krzesła będą więc podstawowymi elementami wyposażenia. Oprócz tradycyjnych miejsc siedzących przy stole warto zaproponować gościom odpoczynek na ławce, miękkich pufach lub oryginalnych siedziskach wykonanych np. z palet z poduszkami. W ten sposób możesz zaaranżować kącik kawowy z niewielką ławą czy stolikiem lub strefę poobiedniego relaksu, w której goście będą mogli odpocząć i swobodnie porozmawiać.

Niespodziewany deszcz

Pamiętaj, że letnia pora to czas, kiedy pogoda bywa zmienna i kapryśna. Jeśli nie chcesz, aby przelotny deszcz udaremnił poczynione przez Ciebie wysiłki, postaraj się zorganizować zawczasu zadaszenie, które uchroni przed zmoczeniem nie tylko uczestników przyjęcia, ale też dekoracje i przekąski. Idealne miejsce na przeniesienie imprezy to oczywiście zadaszony taras, ale dobrym rozwiązaniem może okazać się również ogrodowy pawilon lub namiot.

Motyw imprezy

Jeśli już wiemy, gdzie będzie impreza, mamy odpowiedni stół oraz krzesła, to czas na wybór tematyki garden party. Oczywiście nie jest to obowiązkowy punkt, ale z jednej strony pozwoli gościom wczuć się w klimat, a z drugiej będzie nam łatwiej przygotować imprezę i dekoracje. Motywem przewodnim może być styl boho, eco party, iście królewska impreza, czy kolor, który będzie głównym tematem przewodnim.

Dekoracja stołu

Przyjęcie w ogrodzie nie może odbyć się bez zapasu przekąsek, sycących potraw oraz napojów – zarówno zimnych, jak i ciepłych. Aby jedzenie prezentowało się smakowicie, stół musi być estetycznie zastawiony i odpowiednio udekorowany. Postaraj się, aby znalazła się na nim przestrzeń na owoce, świeże pieczywo, słodkie ciasta czy wytrawne zakąski. Oprócz tego na blacie musisz zmieścić komplety obiadowe i talerzyki, na których zaserwujesz główne dania oraz deser.

Oświetlenie

Jeśli impreza odbywa się wczesnym południem, nie musicie martwić się o światło, jednak wieczorne spotkania wymagają odpowiedniej oprawy. Rodzaj oświetlenia zależy od tego, gdzie postawicie stół i jak jest on duży.

Niezależnie od tematyki imprezy zawsze dobrym pomysłem są świece. Możecie je umieścić w zwykłych dużych słojach albo postawić na spodkach lub wstawić do świeczników. Wybór świec jest ogromny, zatem z łatwością dopasujecie wielkość i kolor do swoich potrzeb. Innym sposobem na oświetlenie jest zawieszenie lampionów i świetlnych girland.

Praktyczne dodatki

Jeśli ogrodowy stół będzie nakryty obrusem, zadbajcie o odpowiednie zabezpieczenie materiałów. Podmuchy wiatru mogą podwiewać tkaninę, a tym samym rogi obrusu mogą wpadać do misek z jedzeniem albo przewracać kieliszki. W sklepach można kupić specjalne obciążniki, które mocuje się za pomocą klipsów do końcówek materiałów.

Warto też zadbać o oznaczenia na kieliszkach i szklankach. Goście często odchodzą od stołu i zapominają, która to była ich lampka. W sklepach można kupić specjalne łatwo zmywalne naklejki na szkło albo ozdobić je własnoręcznie. Tanim i łatwym rozwiązaniem jest zawiązanie na nóżkach kolorowych tasiemek.

Marzysz o tym, by urządzić niezapomniane przyjęcie na świeżym powietrzu? Wykorzystaj nasze wskazówki i nie zapomnij o dobrym humorze, dzięki któremu nawet niespodziewany deszcz nie będzie przeszkodą. Imprezę z pewnością urozmaici muzyka i gry towarzyskie będące okazją do śmiechu. Udanej zabawy!

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.