Jaką pompę ciepła Viessmann wybrać do domu jednorodzinnego?

Spis treści

Aby pompa ciepła pracowała efektywnie i ekonomicznie dobór urządzenia powinien być podyktowany zarówno potrzebami danego budynku, jak i jego mieszkańców. Co wziąć pod uwagę, decydując się na takie rozwiązanie i jaką pompę ciepła wybrać, aby zapewniała komfort cieplny i niskie koszty ogrzewania domu?

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę ciepła?

Wybór odpowiedniej pompy ciepła do domu jednorodzinnego zależy od kilku czynników. Przy doborze optymalnego urządzania należy wziąć pod uwagę między innymi:

  • Strefę klimatyczną, w której jest zlokalizowany budynek. W chłodniejszych strefach, na terenach górskich czy podgórskich z reguły lepiej sprawdzają się gruntowe pompy ciepła ze względu na ich wysoką wydajnością pracy, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych (zawdzięczają ją stosunkowo stabilnej, dodatniej temperaturze gruntu poniżej strefy przemarzania). W pozostałych strefach klimatycznych bardzo dobrze sprawdzają się popularne pompy ciepła typu powietrze/woda. Odpowiednio dobrane poradzą sobie z zaopatrywaniem domu w ciepło również w czasie występowanie bardzo niskich temperatur zewnętrznych.
  • Zapotrzebowanie na energię. Dokładne określenie, ile energii potrzebuje budynek pozwoli dobrać urządzenie o optymalnej mocy, która sprosta potrzebom domu związanym zarówno z ogrzewaniem, przygotowywaniem c.w.u., jak i chłodzeniem. Właściwy dobór mocy pompy ciepła do potrzeb budynku jest niezwykle ważny, ponieważ zbyt mała lub zbyt duża pompa ciepła będzie pracowała nieefektywnie, generując przy tym wyższe koszty eksploatacyjne.
  • Preferencje dotyczące temperatury w budynku, a także zużycia i oczekiwanej temperatury ciepłej wody użytkowej. Ważne jest, aby temperatury projektowane były faktycznie ustawianymi przez użytkowników w trakcie eksploatacji pompy ciepła, dzięki czemu urządzenie będzie pracowało z wysoką sprawnością, nie generując wyższych kosztów ogrzewania niż zakładano.

Wybierając odpowiednią pompę ciepła do domu należy również zwrócić uwagę m.in. na:

  • Efektywność energetyczną – warto porównać współczynnik efektywności energetycznej pomp ciepła, które bierzemy pod uwagę. Im jest on wyższy, tym urządzenie będzie pracować bardziej wydajnie.
  • Markę i producenta – pompa ciepła będzie pracować w domu przez długie lata, w dużej mierze decydując o kosztach utrzymania budynku i komforcie cieplnym domowników. Warto więc postawić na sprawdzonego i cenionego producenta jak Viessmann, który oferuje urządzenia wysokiej jakości, przejrzyste warunki gwarancji, jak również zapewnia fachowy serwis na terenie całego kraju.
  • Certyfikaty i normy – stawiajmy jedynie na pompy ciepła, w przypadku których możemy zweryfikować to, czy spełniają obowiązujące normy i posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz efektywność.

Jaką pompę ciepłą wybrać?

Pompy ciepła to urządzenia obecne na rynku od wielu lat. Idąc za postępem technologicznym czołowi producenci oferują nam dziś rozwiązania zapewniające maksymalne korzyści z użytkowania urządzeń tego typu. Decydując się na ogrzewanie domu energią ze źródeł odnawialnych z pewnością warto postawić na pompy ciepła nowej generacji Vitocal, które charakteryzują się jeszcze cichszą i efektywniejszą pracą niż ich poprzednicy.

Nowoczesne pompy ciepła Viessmann posiadają opatentowany układ hydrauliczny, dzięki któremu pracuje niezawodnie i z najwyższą efektywnością w każdych warunkach. Pompy ciepła nowej generacji Vitocal należą też do najcichszych w swojej klasie. Ich jednostkę zewnętrzną można bez problemu instalować także w gęsto zabudowanych obszarach, np. na osiedlach domów szeregowych lub ustawiać blisko granicy posesji. W pompach ciepła nowej generacji stosowany jest również „zielony”, naturalny czynnik chłodniczy R290 (propan), uważany za szczególnie przyjazny środowisku, dzięki czemu pozwalają jeszcze lepiej chronić klimat.

Wśród pomp ciepła nowej generacji znajdziemy urządzenia dedykowane do nowych, energooszczędnych budynków, jak i pompy ciepła produkowane z myślą o modernizacji systemu grzewczego, które dzięki temperaturze na zasilaniu do 70°C nie wymagają przechodzenia na ogrzewanie podłogowe i mogą pracować z istniejącymi grzejnikami.

Dobór pompy ciepła w rękach specjalisty

Wybierając pompę ciepła do domu jednorodzinnego należy mieć na uwadze, że każdy przypadek jest inny, dlatego dobór odpowiedniego urządzenia powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Wszystkich stojących przed wyborem pompy ciepła zachęcamy do odwiedzenia strony www.mojapompa.pl, poprzez którą można w łatwy sposób skontaktować się ze specjalistami Viessmann i uzyskać fachową pomoc w doborze pompy ciepła, a także bezpłatną, niezobowiązującą wycenę systemu najlepiej odpowiadającego potrzebom danego domu.

Specjaliści Viessmann dysponują szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem, które pozwolą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące doboru i pracy pompy ciepła. Zaproponują również odpowiednie rozwiązanie, dostosowane do potrzeb każdego budynku, jego mieszkańców, jak również możliwości finansowych inwestora.

super babka logo białe

Wyjątkowe miejsce. Źródło informacji dla kobiet. Podpowiadamy, jak stworzyć wymarzony dom zgodnie z ekologicznymi rozwiązaniami.