Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?
Super babka radzi

Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?

Zmywając naczynia, zauważyłam, że woda ze zlewozmywaka odpływa jakoś powoli. Nie przejęłam się tym za bardzo, jednak po kilku dniach musiałam już zainterweniować, bo niestety utrudniało mi to pracę.

Chociaż mam w domu przepychaczkę (inaczej przepychacz gumowy), nigdy w życiu się nią nie posługiwałam. Teraz też nie zamierzałam. Aby poradzić sobie z problemem zapchanego zlewu, sięgnałam po bardziej wygodne i nowoczesne rozwiązanie, czyli preparat do udrażniania rur. Miałam akurat pół butelki tego specyfiku. Przeczytałam dokładnie instrukcję i postępowałam zgodnie z nią. Nalałam więc do odpływu zalecaną ilość płynu, odczekałam zalecane kilkanaście minut i odkręciłam gorącą wodę. I co? Efekt mnie nie zadowolił, gdyż niestety woda nadal odpływała powoli. Postanowiłam więc podwoić lub potroić ilość udrażniacza. Wlałam do odpływu resztę płynu i poczekałam pół godziny. Rezultat moich działań był dużo lepszy, jednak nadal nie zadowalający. Postanowiłam się nie poddawać i sięgnęłam po przepychaczkę. Najpierw jednak musiałam dowiedzieć się, jak jej poprawnie użyć – w tym akurat pomógł mi internet. Czytając „fachową literaturę” dowiedziałam się także, że środki chemicznej nie pomagają, jeśli zator powstał w dalszej części odpływu, za syfonem.

Z przepychaczką w dłoni udałam się do kuchni i marzyłam o tym, aby mi się udało, gdyż wizyta hydraulika kosztuje, a mój budżet domowy był w tym miesiącu i tak mocno nadszarpnięty. Nałożyłam przepychaczkę na otwór odpływowy, kilka razy nacisnęłam i odciągnęłam drążek. Wolną ręką zatkałam otwór przelewowy, ponieważ – zgodnie ze zdobytą przeze mnie wiedzą – tylko takie działanie przyniesie oczekiwany skutek. Dlaczego? Gdyż popmpowanie oprócz wyssania zanieczyszczeń, może również przepchnąć je do dalszej części intalacji (a jest to nieporządane). Zebrałam zanieczyszczenia, które pojawiły się w zlewozmywaku. Odkręciłam wodę i odetchnęłam z ulgą. Udało mi się. Następnym razem od razu użyję przepychaczki, która jest nie taka straszna. Chyba też zainwestuję w nowsze urządzenie – dużą strzykawę lub psitolet zakończony przyssawką.

Surfując po internecie, dowiedziłaam się, że jeśli przepychanie nie pomoże, mogę użyć jeszcze sprężyny kanalizacyjnej (żmii). To elastyczny drut zwinięty w spiralę, z jednej strony zakończony korbą, a z drugiej ostrym szpicem. Sprężynę umieszcza się we wlocie do rury, a następnie kręci korbą, która powoduje wsuwanie się jej w głąb instalacji – zanieczyszczenia będą przewiercane na wylot. Aby jednak móc użyć tego narzędzia, trzeba najpierw zdemontować syfon znajdujący się pod zlewozmywakiem, gdyż sprężyna przez niego nie przejdzie. Zamiast profesjonalnej sprężyny można zastosować najprostszą sprężynę, długości około 3 m. Kosztuje około 25 zł.

I jeszcze jedno, od tamtej pory stosuję sitko na odpływie, które zbiera resztki jedzenia, więc mam nadzieję, że zlewozmywak mi się nie zapcha.

Może Cię również zainteresować

Jak spakować się na tygodniowe wakacje do bagażu podręcznego

Superbabka rules

Jak prać ekonomicznie i mądrze

Pomidor – bogate źródło witamin i składników odżywczych

Formalności po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Jak kupować materiały budowlane na dom?

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 1

Przyszła mamo, nie bój się dentysty!

Poradnik wakacyjny – na co zwrócić uwagę wybierając sie na urlop?

Zdrowe zakupy – jak nie dać się zwariować

5 mitów na temat soków w kartonie

Poradnik wakacyjny podróżującego samolotem

Jak pielęgnować świeżo wylany beton w upalne dni?

Dokąd na wakacje jesienią. Pięć propozycji dla odważnych dziewczyn

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice

Jak wybrać szkołę jazdy

EKOLOGICZNE PREZENTY POD CHOINKĘ

SLOW LIFE- ZACZNIJ ŻYĆ UWAŻNIE

Jak naprawić złamaną klamkę?

Jak wykorzystać sezon na truskawki?

Mieć ciastko i zjeść ciastko – jak nie przytyć w Święta?

Sprzedaż domu – wymagane dokumenty

Dlaczego warto jeść śniadania?

Jak pomóc dziecku w rozstaniu z rodzicami podczas wakacji?

Zdrowe mleko w dobrym opakowaniu – bezpieczne dla całej rodziny

Czym jest profil zaufany?

Jak założyć profil zaufany?

Ślub – poradnik i check-lista

znaki zodiaku

Znaki Zodiaku – jaka jesteś?

Potrawy z grzybów – szybko i zdrowo

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 2

Zdrowe grillowanie

II edycja Forum Kobiet „Mój Zdrowy Dom” już za nami!

Lody mogą być zdrowe

Projekt domu na zamówienie