Jak naprawić złamaną klamkę?
Super babka radzi

Jak naprawić złamaną klamkę?

Dzień zaczął się fatalnie. Wychodząc z synem do szkoły, w ręku trzymałam złamaną klamkę od drzwi zewnętrznych. Przelała czarę goryczy, która zbierała się od tygodnia – najpierw popsuł mi się samochód, potem komputer, a teraz to. Dla mnie było już za dużo.

Może bym się nie zdenerwowała, ale akurat tego dnia bardzo mi się spieszyło i miałam napięty harmonogram – po odwiezieniu syna (ogólnie mógł nie iść do szkoły, bo oceny wystawione), miałam babcię odwieźć do lekarza (oczywiście na konkretną godzinę) i spotkać się z przyszłym pracodawcą (nie wypada spóźnić się na pierwsze spotkanie). Szukając nerwowo śrubokrętu, zadzwoniłam do sąsiada, żeby nas otworzył od zewnątrz. Dobrze, że akurat był w domu. Byliśmy więc uratowani. Zostawiłam tę nieszczęsną klamkę i pojechałam załatwiać ważniejsze rzeczy – do domu mogłam wejść, bo klamka ułamała się tylko z jednej strony.

Gdy wróciłam do domu, temat klamki powrócił – przecież jakoś trzeba wychodzić z domu. No i wypadałoby zamykać drzwi. Ostatecznie syn zaoferował się, że on może wychodzić przez okno (ma 10 lat) i otwierać drzwi od zewnątrz – mieszkamy w parterowym domu jednorodzinnym. Nie wchodziło to jednak w grę. Znalazłam w końcu ten śrubokręt, odkręciłam klamkę i pojechałam z nią do sklepu, aby kupić taką samą lub podobną. Klamka nie jest typową klamką, taką do drzwi zewnętrznych, ponieważ moje są całe przeszklone, takie balkonowe – mieszkamy w domu na wsi, gdzie w okolicy są same pola. Nie miałam siły szukać i sama dopasowywać, więc poprosiłam sprzedawcę, żeby mi pomógł. Czasami wykorzystuję to, że jestem kobietą:) Wybraliśmy i to wcale nie jakiś drogi model – zapłaciłam 20 zł. Na miejscu okazało się jednak, że szyld nie bardzo pasuje – nowy jest okrągły, a stary podłużny – więc nie mogłam wymienić klamki razem z szyldem. Abym mogła zamykać drzwi, przełożyłam klamkę zewnętrzną do wewnątrz, a nową przykręciłam od strony podwórka – otwory i śrubki pasowały. Szczęśliwa, że nie mogę wychodzić z domu bez problemu nie przejęłam się już za bardzo, jak mój informatyk powiedział, że komputer mi się rozsypał. Cóż mam już nową klamkę, samochód, to i mogę mieć nowy komputer.

Może Cię również zainteresować

Czym jest profil zaufany?

5 mitów na temat soków w kartonie

Ślub – poradnik i check-lista

Projekt domu na zamówienie

Zdrowe mleko w dobrym opakowaniu – bezpieczne dla całej rodziny

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice

Potrawy z grzybów – szybko i zdrowo

Dlaczego warto jeść śniadania?

Jak wybrać szkołę jazdy

Lody mogą być zdrowe

Jak kupować materiały budowlane na dom?

Przyszła mamo, nie bój się dentysty!

Poradnik wakacyjny podróżującego samolotem

Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?

Poradnik wakacyjny – na co zwrócić uwagę wybierając sie na urlop?

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 2

Pomidor – bogate źródło witamin i składników odżywczych

Jak wykorzystać sezon na truskawki?

Sprzedaż domu – wymagane dokumenty

Dokąd na wakacje jesienią. Pięć propozycji dla odważnych dziewczyn

znaki zodiaku

Znaki Zodiaku – jaka jesteś?

Jak założyć profil zaufany?

Mieć ciastko i zjeść ciastko – jak nie przytyć w Święta?

Formalności po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 1

Superbabka rules

Jak pomóc dziecku w rozstaniu z rodzicami podczas wakacji?

Jak prać ekonomicznie i mądrze

Jak pielęgnować świeżo wylany beton w upalne dni?