Jak naprawić złamaną klamkę?
Super babka radzi

Jak naprawić złamaną klamkę?

Dzień zaczął się fatalnie. Wychodząc z synem do szkoły, w ręku trzymałam złamaną klamkę od drzwi zewnętrznych. Przelała czarę goryczy, która zbierała się od tygodnia – najpierw popsuł mi się samochód, potem komputer, a teraz to. Dla mnie było już za dużo.

Może bym się nie zdenerwowała, ale akurat tego dnia bardzo mi się spieszyło i miałam napięty harmonogram – po odwiezieniu syna (ogólnie mógł nie iść do szkoły, bo oceny wystawione), miałam babcię odwieźć do lekarza (oczywiście na konkretną godzinę) i spotkać się z przyszłym pracodawcą (nie wypada spóźnić się na pierwsze spotkanie). Szukając nerwowo śrubokrętu, zadzwoniłam do sąsiada, żeby nas otworzył od zewnątrz. Dobrze, że akurat był w domu. Byliśmy więc uratowani. Zostawiłam tę nieszczęsną klamkę i pojechałam załatwiać ważniejsze rzeczy – do domu mogłam wejść, bo klamka ułamała się tylko z jednej strony.

Gdy wróciłam do domu, temat klamki powrócił – przecież jakoś trzeba wychodzić z domu. No i wypadałoby zamykać drzwi. Ostatecznie syn zaoferował się, że on może wychodzić przez okno (ma 10 lat) i otwierać drzwi od zewnątrz – mieszkamy w parterowym domu jednorodzinnym. Nie wchodziło to jednak w grę. Znalazłam w końcu ten śrubokręt, odkręciłam klamkę i pojechałam z nią do sklepu, aby kupić taką samą lub podobną. Klamka nie jest typową klamką, taką do drzwi zewnętrznych, ponieważ moje są całe przeszklone, takie balkonowe – mieszkamy w domu na wsi, gdzie w okolicy są same pola. Nie miałam siły szukać i sama dopasowywać, więc poprosiłam sprzedawcę, żeby mi pomógł. Czasami wykorzystuję to, że jestem kobietą:) Wybraliśmy i to wcale nie jakiś drogi model – zapłaciłam 20 zł. Na miejscu okazało się jednak, że szyld nie bardzo pasuje – nowy jest okrągły, a stary podłużny – więc nie mogłam wymienić klamki razem z szyldem. Abym mogła zamykać drzwi, przełożyłam klamkę zewnętrzną do wewnątrz, a nową przykręciłam od strony podwórka – otwory i śrubki pasowały. Szczęśliwa, że nie mogę wychodzić z domu bez problemu nie przejęłam się już za bardzo, jak mój informatyk powiedział, że komputer mi się rozsypał. Cóż mam już nową klamkę, samochód, to i mogę mieć nowy komputer.

Może Cię również zainteresować

Zdrowe mleko w dobrym opakowaniu – bezpieczne dla całej rodziny

Jak pomóc dziecku w rozstaniu z rodzicami podczas wakacji?

Jak pielęgnować świeżo wylany beton w upalne dni?

Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?

znaki zodiaku

Znaki Zodiaku – jaka jesteś?

5 mitów na temat soków w kartonie

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice

Jak wykorzystać sezon na truskawki?

Mieć ciastko i zjeść ciastko – jak nie przytyć w Święta?

Przyszła mamo, nie bój się dentysty!

Zdrowe grillowanie

Sprzedaż domu – wymagane dokumenty

Lody mogą być zdrowe

Jak prać ekonomicznie i mądrze

Jak wybrać szkołę jazdy

Potrawy z grzybów – szybko i zdrowo

Formalności po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 2

Czym jest profil zaufany?

SLOW LIFE- ZACZNIJ ŻYĆ UWAŻNIE

Jak założyć profil zaufany?

Dlaczego warto jeść śniadania?

Poradnik wakacyjny – na co zwrócić uwagę wybierając sie na urlop?

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 1

Dokąd na wakacje jesienią. Pięć propozycji dla odważnych dziewczyn

Ślub – poradnik i check-lista

Jak kupować materiały budowlane na dom?

Projekt domu na zamówienie

Pomidor – bogate źródło witamin i składników odżywczych

Poradnik wakacyjny podróżującego samolotem

Superbabka rules