Nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania? Napisz, chętnie zajmiemy się Twoją sprawą.
12 Lipiec
2017

Jak naprawić złamaną klamkę? Może bym się nie zdenerwowała, ale akurat tego dnia bardzo mi się spieszyło i miałam napięty harmonogram – po odwiezieniu syna (ogólnie mógł nie iść do szkoły, bo oceny wystawione), miałam babcię odwieźć do lekarza (oczywiście na konkretną godzinę) i spotkać się z przyszłym pracodawcą (nie wypada spóźnić się na pierwsze spotkanie).

Szukając nerwowo śrubokrętu, zadzwoniłam do sąsiada, żeby nas otworzył od zewnątrz. Dobrze, że akurat był w domu. Byliśmy więc uratowani. Zostawiłam tę nieszczęsną klamkę i pojechałam załatwiać ważniejsze rzeczy – do domu mogłam wejść, bo klamka ułamała się tylko z jednej strony.

Gdy wróciłam do domu, temat klamki powrócił – przecież jakoś trzeba wychodzić z domu. No i wypadałoby zamykać drzwi. Ostatecznie syn zaoferował się, że on może wychodzić przez okno (ma 10 lat) i otwierać drzwi od zewnątrz – mieszkamy w parterowym domu jednorodzinnym.

Nie wchodziło to jednak w grę. Znalazłam w końcu ten śrubokręt, odkręciłam klamkę i pojechałam z nią do sklepu, aby kupić taką samą lub podobną. Klamka nie jest typową klamką, taką do drzwi zewnętrznych, ponieważ moje są całe przeszklone, takie balkonowe – mieszkamy w domu na wsi, gdzie w okolicy są same pola.

Nie miałam siły szukać i sama dopasowywać, więc poprosiłam sprzedawcę, żeby mi pomógł. Czasami wykorzystuję to, że jestem kobietą:) Wybraliśmy i to wcale nie jakiś drogi model – zapłaciłam 20 zł.

Na miejscu okazało się jednak, że szyld nie bardzo pasuje – nowy jest okrągły, a stary podłużny – więc nie mogłam wymienić klamki razem z szyldem. Abym mogła zamykać drzwi, przełożyłam klamkę zewnętrzną do wewnątrz, a nową przykręciłam od strony podwórka – otwory i śrubki pasowały. Szczęśliwa, że nie mogę wychodzić z domu bez problemu nie przejęłam się już za bardzo, jak mój informatyk powiedział, że komputer mi się rozsypał. Cóż mam już nową klamkę, samochód, to i mogę mieć nowy komputer.

Jak naprawić złamaną klamkę?

 

Powiązane artykuły

Dzień zaczął się fatalnie. Wychodząc z synem do szkoły, w ręku trzymałam złamaną klamkę od drzwi zewnętrznych. Przelała czarę...

Dzień zaczął się fatalnie. Wychodząc z synem do szkoły, w ręku trzymałam złamaną klamkę od drzwi zewnętrznych. Przelała czarę...

Dzień zaczął się fatalnie. Wychodząc z synem do szkoły, w ręku trzymałam złamaną klamkę od drzwi zewnętrznych. Przelała czarę...

newsletter

Bądź na bieżąco! Otrzymuj informacje o nowych artykułach!

Podanie adresu e-mail jest jednoznaczne z akceptacją polityki prywatności.

Polityka Prywatności |  Kontakt