Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice
Super babka radzi

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice

Popsuł mi się samochód. Moja alfa, którą tak bardzo lubiłam odmówiła posłuszeństwa, a że już liczyła sobie kilkanaście lat postanowiłam nie inwestować już w nią, tylko kupić inne auto.

Zaczęły się więc poszukiwania i przeglądanie ogłoszeń na portalach motoryzacyjnych. Najpierw szukałam małego samochodu. Postawiłam trzy warunki: ma być mały (abym mogła wszędzie zaparkować), w rozsądnej cenie, tak abym nie musiała brać kredytu i spłacać 10 lat (tyle to ja żadnym samochodem jeszcze nie jeździłam) oraz z województwa mazowieckiego (gdyż nie miałam zamiaru ani czasu zjeździć całej Polski). Niestety w całym województwie mazowieckim nie znalazł się odpowiedni dla mnie samochód. Zmieniłam więc jeden swój warunek – nie musi być mały. Po obejrzeniu kilkudziesięciu ogłoszeń w końcu wybrałam – trzy kie rio. Jeszcze nigdy nie jeździłam kią, więc to zawsze jakieś nowe doświadczenie. Poza tym wszystkie były kombi – duży bagażnik przyda mi się do przewożenia materiałów budowlanych, gdyż niedługo zamierzam ruszyć z budową domu. Doceniłam go już zresztą, robiąc zakupy i pakując walizkę syna. Jedna kia była sprowadzona z Niemiec, cena odpowiednia, wyposażenia auta super. W opisie auta sprzedawca napisał, że wszystko jest przygotowanedo rejestracji, papiery przetłumaczone, wykupione OC i że samochodem można wrócić spokojnie do domu. Jedyny koszt, jaki ma ponieść kupujący to 256 zł, czyli koszt rejestracji. Zadzwoniłam do sprzedawcy i dopytałam się o opłatę recyklingową, bo nie wiedziałam, czy teraz obowiązuje – teraz już nie.

W wyniku tego, że nie miałam się czym jeżdzić o pomoc poprosiłam przyjaciela, który po pierwsze dysponuje samochodem, po drugie zna się na samochodach. Gdy pokazałam mu ogłoszenie kii sprowadzonej z Niemiec, zadał mi pytanie: jakie tablice ma samochód i jak chcę się nim poruszać bez tablic. Powiększyliśmy więc zdjecia. Tablice są, niemieckie, ale według Jacka bez nalepek legalizacyjnych. Chcąc być trochę mądrzejszymi, poszukaliśmy informacji na ten temat w internecie. Dowiedzieliśmy się, że bardzo rzadko samochód przyjeżdża do Polski na legalnych stałych tablicach, gdyż Niemcy ich przy sprzedaży nie oddają. Handlarze wmawiają ludziom, że to są takie tablice, jednak najczęściej nalepki legalizacyjne są na nich zdrapane. Jeśli tablice są ważne, w niemieckim dowodzie nie ma informacji o wyrejestrowaniu auta. Jeśli taka adnotacja jest wpisana, to tablice na pewno są nieważne. Takie nieważne tablice łatwo zdobyć. Niemcy, gdy wyrejestrowują swoje auta w wydziałach komunikacji, najczęściej sami zdrapują legalizacyjne nalepki (są do tego specjalne, samoobsługowe stoiska), a unieważnione tablice wyrzucają do koszy obok. I właśnie w tych koszach zaopatrują się nasi polscy handlarze. Oprócz już nieważnych tablic handlarze wciskają nieświadomym ludziom tzw. wyklejanki, czyli plastikowe podróbki niemieckich tablic. Aby poruszać się więc po Polsce trzeba najpierw wykupić tymczasowe tablice rejestracyjne. Zadzwoniłam więc do sprzedawcy z pytaniem, czy ma samochód legalne tablice. Odpowiedż: ja na takich tablicach jeżdżę nawet po Warszawie. Podziękowałam panu i nie pojechaliśmy oglądać samochodu. Przestrzegam wszystkich: nie dajcie się nabrać, na takich tablicach nie można jeżdzić. Najmniejszą nieprzyjemnością jaka może nas spotkać podczas zatrzymania przez policję jest mandat, zakaz dalszego poruszania się i konieczność organizowania lawety do przewiezienia auta.

Może Cię również zainteresować

Jak kupować materiały budowlane na dom?

Dlaczego warto jeść śniadania?

Projekt domu na zamówienie

Jak założyć profil zaufany?

Jak wykorzystać sezon na truskawki?

znaki zodiaku

Znaki Zodiaku – jaka jesteś?

5 mitów na temat soków w kartonie

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 1

Przyszła mamo, nie bój się dentysty!

Jak pielęgnować świeżo wylany beton w upalne dni?

Poradnik wakacyjny – na co zwrócić uwagę wybierając sie na urlop?

Jak pomóc dziecku w rozstaniu z rodzicami podczas wakacji?

Jak prać ekonomicznie i mądrze

Superbabka rules

Jak naprawić złamaną klamkę?

Ślub – poradnik i check-lista

Poradnik wakacyjny podróżującego samolotem

Jak wybrać szkołę jazdy

Potrawy z grzybów – szybko i zdrowo

Lody mogą być zdrowe

SLOW LIFE- ZACZNIJ ŻYĆ UWAŻNIE

Zdrowe zakupy – jak nie dać się zwariować

Sprzedaż domu – wymagane dokumenty

II edycja Forum Kobiet „Mój Zdrowy Dom” już za nami!

Czym jest profil zaufany?

Dokąd na wakacje jesienią. Pięć propozycji dla odważnych dziewczyn

Jak spakować się na tygodniowe wakacje do bagażu podręcznego

Zdrowe mleko w dobrym opakowaniu – bezpieczne dla całej rodziny

Formalności po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 2

Pomidor – bogate źródło witamin i składników odżywczych

EKOLOGICZNE PREZENTY POD CHOINKĘ

Mieć ciastko i zjeść ciastko – jak nie przytyć w Święta?

Zdrowe grillowanie

Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?