Kot w domu
Nowości

Kot w domu

Potrafią być tajemnicze i niedostępne, a jednocześnie mogą okazać się doskonałymi psychologami i najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Koty, bo o nich mowa, mają zupełnie inny temperament niż inni nasi przyjaciele, czyli psy.

  Kot w domu.  Chadzają swoimi drogami, a czasami jedyne, co ich interesuje, to święty spokój. Od kotów powinniśmy się uczyć spokoju, zachowania zimnej krwi i asertywności, ale także przyjaźni, bezinteresowności i ostrożności na każdym kroku.

Jakie są potrzeby kota?

Każdy posiadacz kota powinien wiedzieć jakie są potrzeby tych czworonożnych indywidualistów. Podstawową potrzebą każdego kota jest sen. Powinniśmy zatem przygotować kotu specjalny, spokojny kącik, przeznaczony tylko dla niego. Koty uwielbiają obserwować pomieszczenia z góry, gdzie czują się bezpiecznie. Doskonale czują się np. na szafie, która zapewnia im doskonałą widoczność domowników, a jeśli w domu są inne zwierzęta, takie miejsce stanowi znakomite schronienie przed natrętnymi towarzyszami.
Bardzo ważnym miejscem, o którym nie można zapomnieć mając kota, to jego WC, które musi znajdować się z spokojnym miejscu. Jeśli panuje hałas i zamieszanie, zwierzak nie potrafi spokojnie załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych. Czuje się zestresowany i bezbronny. Z tego powodu pojawia się czasem potrzeba załatwiania się poza kuwetą, np. na puszystych dywanach czy pościeli. Zdarza się, że podobne problemy wywołane są także nieodpowiednim żwirkiem w kuwecie lub kłopotami ze zdrowiem naszego pupila.
Wymioty, biegunka czy brak apetytu powinny nas skłonić do wizyty u weterynarza. Koty są bardzo wrażliwe na choroby układu pokarmowego – już kilka dni bez jedzenia może spowodować u nich poważne kłopoty ze zdrowiem.

W przypadku kotów bardzo ważna sprawą są pazury. Aby uchronić meble i ściany przed podrapaniem, warto mieć w domu tzw. drapak. Nasz ulubieniec będzie ‘piłował’ pazurki na drapaku, oszczędzając nowe kanapy. Koty wychodzące do drapania chętnie wykorzystują pobliskie drzewa. Pamiętajmy więc, aby zapewnić kotu trochę intymności i miejsce do drapania, a na pewno odwdzięczy się po stokroć.

Może Cię również zainteresować

JAK NIE ZMARNOWAĆ JEDZENIA W ŚWIĘTA

Pierwsza komunia: prezent praktyczny i w dobrym stylu

CSR CZYLI BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE

CSR CZYLI BIZNES ODPOWIEDZIALNY SPOŁECZNIE

podróż samolotem przepisy

Jak spakować się na tygodniowe wakacje do bagażu podręcznego

Pomysł na pokój dziecka – drewniana skrzynka w roli głównej

Dom przyjazny zwierzętom

Dom przyjazny zwierzętom

Piernikowy zawrót głowy

Piernikowy zawrót głowy

Wpływ księżyca na nasze życie | Czy jest duży?

Smog jest coraz częściej przyczyną raka

Pies przyjaciel człowieka

zakazy

Czy aktualne zakazy i obostrzenia są zgodne z konstytucją?

zakup mieszkania

Wszystko co powinieneś wiedzieć decydując się na kredyt i zakup mieszkania

Smog – jak z nim walczyć

Z czego zbudować eko dom?

Jak wybrać kocioł grzewczy?

Pies - super przyjaciel człowieka

Pies – super przyjaciel człowieka

5 ciekawych książek dla miłośniczek przyrody!

czyste powietrze

Szybciej, prościej, przez internet! Zmiany w programie Czyste Powietrze