Jak wybrać szkołę jazdy
Super babka radzi

Jak wybrać szkołę jazdy

Decyzja podjęta – robimy prawo jazdy. Pierwszy, najtrudniejszy krok został więc wykonany. Teraz czas na wybór najlepszej dla nas szkoły jazdy. Chodzi głównie o poziom i zaangażowanie instruktorów, ponieważ ceny kursów w poszczególnych ośrodkach są zbliżone.

Dokonując wyboru szkoły jazdy z reguły w pierwszej kolejności kierujemy się opinią krewnych i znajomych, którzy polecają nam wybrane placówki. Nie rzucajmy się jednak od razu „na żywioł” i nie zapisujmy się do pierwszej lepszej szkoły. W pierwszej kolejności sprawdźmy, jaki jest w danej szkole procent zdawalności egzaminów praktycznych i teoretycznych. Warto poszukać takich informacji i opinii byłych kursantów na niezależnych stronach w Internecie, a oficjalne dane znajdziemy na stronach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z naszego miasta wojewódzkiego. Ranking opracowywany jest na podstawie informacji przesyłanych przez ośrodki nauki jazdy i zawiera dane dotyczące liczby zdanych egzaminów teoretycznych oraz praktycznych. Do zdawania egzaminu państwowego z jazdy praktycznej uprawnia kursanta zdany z wynikiem pozytywnym egzamin teoretyczny. W Internecie dostępne są również rankingi instruktorów tworzone przez internautów. To bardzo ważne, ponieważ w dużej mierze od naszego instruktora zależy szybkość przyswajania przez nas wiedzy praktycznej oraz jej jakość. Zgodnie z polskim prawem, instruktorem może zostać praktycznie każdy, kto nie był karany, posiada polskie obywatelstwo i ma kilkuletnie doświadczenie w jeździe samochodem. Zniesiony został nawet wymóg średniego wykształcenia – obecnie wymagane jest jedynie wykształcenie podstawowe. Uważajmy zatem z kim mamy do czynienia… Wprawdzie zawsze możemy zmienić instruktora, jeśli nie odpowiada nam jego styl nauki, ale dobrze jest zrobić to na początku kursu. Warto też uczyć się jeździć samochodem, na którym będziemy zdawać egzamin.

Zajęcia w szkole jazdy rozpoczynają się obowiązkowymi wykładami dotyczącymi zasad ruchu drogowego. Następnie kursantów czekają jazdy praktyczne z wybranym instruktorem, a po odbyciu wszystkich obowiązkowych godzin nauki można podejść do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Dobrze jest mieć jednego instruktora przez cały czas kursu, ponieważ z czasem nasz nauczyciel będzie wiedział, jakiego rodzaju braki pozostały nam do dopracowania przed przystąpieniem do egzaminu.

Może Cię również zainteresować

Kupno samochodu sprowadzonego z Niemiec – zwróćcie uwagę na tablice

Formalności po uzyskaniu pozwolenia na budowę

Jak prać ekonomicznie i mądrze

Jak pielęgnować świeżo wylany beton w upalne dni?

Zdrowe mleko w dobrym opakowaniu – bezpieczne dla całej rodziny

5 mitów na temat soków w kartonie

Ślub – poradnik i check-lista

Jak pomóc dziecku w rozstaniu z rodzicami podczas wakacji?

Czym jest profil zaufany?

Zdrowe grillowanie

Jak kupować materiały budowlane na dom?

Superbabka rules

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 2

Potrawy z grzybów – szybko i zdrowo

Dlaczego warto jeść śniadania?

Poradnik wakacyjny podróżującego samolotem

Dokąd na wakacje jesienią. Pięć propozycji dla odważnych dziewczyn

Lody mogą być zdrowe

Pomidor – bogate źródło witamin i składników odżywczych

Mieć ciastko i zjeść ciastko – jak nie przytyć w Święta?

Projekt domu na zamówienie

znaki zodiaku

Znaki Zodiaku – jaka jesteś?

Poradnik wakacyjny – na co zwrócić uwagę wybierając sie na urlop?

Jak udrożnić odpływ zlewozmywaka?

Sprzedaż domu – wymagane dokumenty

Przyszła mamo, nie bój się dentysty!

Jaki samochód dla kobiety – duży czy mały? Cz. 1

Jak wykorzystać sezon na truskawki?

Jak naprawić złamaną klamkę?

Jak założyć profil zaufany?