Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?
Eko Dom

Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?

Osad wokół kranu, zacieki na wannie, kamień na słuchawce prysznicowej… Znacie to? Problemy z twardą wodą spędzają sen z powiek wielu paniom domu, nie tylko przed świątecznymi porządkami. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć!

Problem twardej wody dotyczy większości gospodarstw domowych w Polsce. Zjawisko to jest wynikiem obecności w wodzie soli wapnia oraz magnezu. I chociaż wodę taką można bez obaw spożywać po przegotowaniu, negatywnie wpływa na m.in. na stan armatury, szkła, luster i ceramiki oraz żywotność sprzętów – pralki, zmywarki, czajnika czy urządzenia grzewczego. Oznaki twardej wody w domu bardzo łatwo zauważyć – to białe osady z kamienia w czajniku, na bateriach i na kabinie prysznicowej i jasne zacieki na naczyniach.Jakby tego było mało, twarda woda, wpływa również na końcowy efekt sprzątania – jony magnezu i wapnia, zawarte w wodzie użytej mycia, po wyschnięciu są widoczne na wielu powierzchniach pod postacią smug i zacieków.Twarda woda wpływa również na wygląd skóry i włosów – nie tylko je wysusza, sprawia także, że stosowane kosmetyki mniej pienią i słabiej działają. Tego już za wiele! Drogie Panie, czas zacząć działać!
Z twardą wodą można, oczywiście, walczyć doraźnie. Kamień można próbować usuwać kwaskiem cytrynowym, wodą z octem lub detergentami dedykowanymi do tego celu. Można również próbować im zapobiegać – często czyszcząc sprzęty lub przecierając do sucha kabinę prysznicową po każdej kąpieli.

fot. Viessmann
fot. Viessmann

 

Jest jednak sposób, który raz na zawsze wyeliminuje problem osadów, kamienia i nieestetycznie wyglądających zacieków. Mowa o domowej instalacji zmiękczania wody np. Aquahome firmy Viessmann. To praktycznie bezobsługowe urządzenia, których zadaniem jest wymiana znajdujących się w wodzie jonów magnezu i wapnia na bezpieczne dla naszej skóry i sprzętów – jony sodu. Urządzenia te gwarantuje nie tylko czystsze i bardziej błyszczące sztućce, szkło, lustra, armaturę oraz ceramikę. Oznacza również miękkie włosy i gładką w dotyku skórę po każdej kąpieli! Dodatkowo system tego typu wyłapuje zanieczyszczenia o średnicy do 20 mikrometrów, eliminuje nieprzyjemny zapach chloru oraz poprawia smak i wygląd wody. Oznacza to, że wodę można pić bezpiecznie – prosto z kranu! To co, drogie Panie – czas zaplanować mały remont tuż po Wielkanocy?! 😉

Może Cię również zainteresować

Pierwsze Forum Kobiet świadomych już za nami

Z czego zbudować dom energooszczędny

Forum Świadomych Kobiet

Powietrzne pompy ciepła split

Co daje miękka woda w łazience

Eko produkty do sprzątania

Przeciwsmogowe zabezpieczenie okien

Jakie farby do wnętrz są bezpieczne dla zdrowia?

Energia elektryczna za darmo? Jak pozyskać.