Eko produkty do sprzątania
Eko Dom

Eko produkty do sprzątania

Już nie tylko w trosce o środowisko, ale również zdrowie naszych najbliższych, sięgamy coraz chętnie po eko produkty. Jednym z nich są ekologiczne środki czystości. Standardowe preparaty czyszczące, jakie znajdziemy w każdym sklepie to sama chemia. Możemy ją zastąpić naturalnymi składnikami, które równie skutecznie poradzą sobie z uporczywym brudem. Eko produkty do sprzątania sprawdzą się podczas czyszczenia każdej powierzchni w domu.

Eko produkty czystości nie degradują środowiska, nie wydzielą szkodliwych dla zdrowia gazów i możesz je wykonać samodzielnie w domu. Niezastąpiony w roli naturalnego środka czystości będzie płyn lub pasta sporządzona na bazie octu i sody oczyszczonej. Sprawdzi się m.in. podczas czyszczenia wanny i umywalek (0,5 szklanki sody oczyszczonej + 2-3 łyżki octu). Sodę wykorzystasz także m.in. do czyszczenia piekarnika (1 szklanka sody oczyszczonej+ 2 łyżeczki soli + nieco gorącej wody do zrobienia pasty), a ocet do czyszczenia luster i szyb (1 łyżeczka octu + 0,5 l ciepłej wody).
Jeśli jednak nie masz weny do przygotowywania domowych preparatów, naturalne środki do sprzątania możesz zamówić w internecie. Znajdziesz tam niemal wszystko. Począwszy od 100% roślinnego ekologicznego płynu czyszczącego do WC, który nie zawiera żadnych surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych i barwników, surowców modyfikowanych genetycznie, alergenów, wybielaczy optycznych, tłuszczów zwierzęcych ani innych surowców pochodzących z martwych zwierząt, przez przyjazne dla środowiska wielofunkcyjne płyny czyszczące i odtłuszczające, po biodegradowalne, wykonane z celulozy i bawełny bio zmywaki. Co ciekawe, w brew pozorom eko produkty do sprzątania wcale nie są droższe od tradycyjnych detergentów.


Ekologiczne sprzątanie w kuchni i łazience zapewni również specjalna gąbka czyszcząca, która nie wymaga stosowania żadnych środków czystości. Dzięki specjalnej strukturze po zmoczeniu w wodzie twardnieje, dzięki czemu przebije się przez każdy rodzaj brudu. Wystarczy lekko przetrzeć nią czyszczoną powierzchnię.
Ciekawym rozwiązaniem są również ekologiczne orzechy piorące, którymi zastąpisz chemiczne kapsułki i proszki do prania. Posiadają one naturalną zdolność do pienienia w kontakcie z wodą, usuwają nawet tłuste zabrudzenia, a przy tym mają naturalne własności antybakteryjne. Orzechy piorące są szczególnie polecane do prania ubrań alergików i małych dzieci. To produkt biodegradowalny, w pełni bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego.

Może Cię również zainteresować

Jak pozbyć się zacieków na łazienkowej armaturze i ceramice?

Jakie farby do wnętrz są bezpieczne dla zdrowia?

Co daje miękka woda w łazience

Powietrzne pompy ciepła split

Energia elektryczna za darmo? Jak pozyskać.

Z czego zbudować dom energooszczędny

Forum Świadomych Kobiet

Przeciwsmogowe zabezpieczenie okien

Pierwsze Forum Kobiet świadomych już za nami